Tragjike/ Përmbyset autobusi, raportohen të vdekur

1 min lexim

Pesë persona humbën jetën dhe 22 të tjerë u plagosën në një aksident të shtunën herët në mëngjes në Dijarbakir të Turqisë.

Mediat turke raportojnë se pesë persona, përfshirë një fëmijë kanë humbur jetën.

Ndërsa 22 të tjerë u plagosën pasi një autobus u përmbys në rrugë në Dijarbakr, tha kanali televiziv TRT Haber në një raport të lidhur.

Sipas njoftimeve, drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin e mjetit për shkak të rrëshqitjes së rrugës për shkak të shiut që ka përfshirë zonën.

Previous Story

Liroi të dënuarin përjetë, KPA merr vendimin për gjyqtarin Kuqo

Next Story

Rikthehet Superliga e basketbollit, ja ndeshjet që do të zhvillohen sot

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen