Shqiptari në fushë, paniku në Ukrainë! Ndeshja ndërpritet

1 min lexim

Shqiptari në fushë, paniku në Ukrainë!

Ndeshja ndërpritet!

Momente paniku në futbollin ukrainas! Dueli mes Vorskla Poltavës dhe Metalist 1925, i vlefshëm për javën e 18-të të kampionatit ështe ndërprerë për shkak të rënies së alarmit për sulme ajrore, si pasojë e luftës mes Rusisë dhe Ukrainës.

Në këto kushte futbollistët janë detyruar ta braktisin ndeshjen deri në një njoftim të dytë.

Titullar në këtë përballje ishte dhe sulmuesi i Kombëtares, Taulant Seferi.

Rezultati deri në momentin e ndërprerjes ishte 0:0.

Previous Story

Mbahet tubim përkujtimor për ish-komandantin e UÇK-së

Next Story

25 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Latest from Blog