ShBA-ja shënon fitore jetike ndaj Iranit, kualifikohet tutje

1 min lexim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar fitore me rezultat minimal 0:1 ndaj Iranit.

Kësisoj, ShBA ka arritur të kualifikohet tutje në 1/8 e finales.

Golin e fitores e shënoi Christian Pulisic në minutën e 38-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, ShBA e mbyll grupin në pozitën e dytë dhe kualifikohet në 1/8 e finales.

Aty, ShBA do të përballet me vendin e parë të grupit A, e që është Holanda.

Në anën tjetër, Irani mbetet në vendin e tretë dhe eliminohet nga Botërori së bashku me Uellsin.

Previous Story

​Protesta në Malin e Zi, BE bën thirrje: Normalizoni situatën në vend, duhet konsensus

Next Story

Markov: Shkupi në vitin 2023 mund të fillojë negociatat reale me BE-në

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen