Rikthehen temperaturat e larta, parashikimi i motit për javën

1 min lexim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qëndrueshme. Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta. Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina.

Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë dhe mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat gjatë javës parashikohen të luhaten si në figurë.

Image
Previous Story

Emily Ratajkowski u bashkohet kritikëve të filmit për Marilyn Monroe

Next Story

Pamje të rënda – Izium, ushtarët ukrainas tregojnë torturat që kanë kaluar

Latest from Blog