Prof.dr.Kushtrim Ahmeti u zgjodh u.d. rektor i Universitetit të Tetovës

/
1 min lexim

Prof.dr. Kushtrim Ahmeti është zgjedhur në postin e u.d. rektor i Universitetit të Tetovës. Ai është votuar njëzëri nga Senati i UT-së, mëson INA.

Kushtrim Ahmeti deri tani ka qenë edhe në postin e kryetarit të senatit dhe më parë edhe prorektor i UT-së. Ai deri më tani ka ligjëruar në Fakultetin e Filozofisë. Ahmeti ka arritur nivelet më të larta shkencore akademike, dhe se mban titull e doktorit të shkencave sociale. (INA)

Previous Story

Xherdan Shaqiri me mesazh të qartë pas triumfit kundër Kamerunit 

Next Story

Kthehet furnizimi me ujë në Kiev, por jo në kapacitetet e plota

Latest from Blog