Përfshihet nga flakët kasollja e mbushur me dru në Berat, shpëton mrekullisht nga djegia shtëpia afër saj

1 min lexim

Një zjarr ka rënë sot në fshatin Moravë në Berat. Drejtoria e MZSh-së Berat u njoftua për një zjarr në një shtëpi banimi dhe menjëherë drejt fshatit Moravë u nisën me urgjencë 3 mjete zjarrfikëse.

Mësohet se pasi mbërritën në vendngjarje zjarrfikësit panë se kishte marrë flakë kasollja e mbushur me dru dhe po rrezikohej banesa e Burbuqe Arizit.

Ndërhyrja në kohë e punonjësve zjarrfikës bëri të mundur lokalizimin e shpejtë të flakëve dhe shuarjen e zjarrit, duke evituar përhapjen  e flakëve të zjarrit drejt banesës.

Si pasojë e zjarrit, kasollja me dru u shkrumbua totalisht, ndërkohë që banesa e 62-vjeçares nuk u prek dhe nuk pati dëmtime nga flakët e zjarrit.

Previous Story

Ja çfarë vlerësojnë vërtetë meshkujt tek një femër

Next Story

Konkurrencë e frikshme në Barcelonë

Latest from Blog