Oferta e re e Napolit dhe një marrëveshje…

1 min lexim

Ka përfunduar negociatat mes Tottenhamit dhe Napolit, Ndombele është afër të bëhet një futbollist i ri napolitan.

Detajet e fundit të kontratës janë duke u depozituar, por tashmë gjithçka ka qenë përfundimtare. De Laurentiis ka caktuar tashmë ekzaminimet mjekësore të mesfushorit francez për nesër, e enjte, 18 gusht.

Ndombele është gati të veshë fanellën e Napolit. Gjatë ditës do të përcaktohen detajet përfundimtare të kontratës, por marrëveshja për shifrat është totale: hua e rëndë për një milion euro, e drejta e shlyerjes 30 mln euro.

Djali është gati të arrijë në Napoli, Spalletti kështu ka një të re mesfushori për të cilin ka vënë bast. Por nuk mbaron me kaq merkato. Gjithashtu gati edhe goditja e dyte! Lajme të rëndësishme për të ardhmen e Giacomo Raspadorit të treguara nga Sky Sport.

Oferta e re e Napolit dhe një marrëveshje pothuajse e arritur mes palëve. Ka vetëm 2 milionë  euro bonuse për t’u përcaktuar me Sassuolo, por klubet janë një hap larg marrëveshjes totale për transferimin e sulmuesit në oborrin e Luciano Spalletti.

Previous Story

Këta janë tipet e meshkujve që vajzat dashurojnë

Next Story

Era e djegies së pyjeve të Portugalisë arrin deri në Madrid

Latest from Blog