Ngjarje e tmerrshme në Berlin, 5 vjeçarja vritet mizorisht me thikë nga dadoja e saj

1 min lexim

Trupi i një 5-vjeçarje u gjet në një park të Berlinit të martën. Vajza mësohet se është goditur disa herë me thikë, siç shkruan “Bild”. Autorja e dyshuar 19 vjeçare mësohet se është dadoja, transmeton Blick.ch dhe “Bota sot”.

Vepër e përgjakshme në kryeqytetin gjerman: Një vajzë pesëvjeçare është viktimë e një sulmi fatal në një park të Berlinit të martën. Më parë ajo konsiderohej e zhdukur.

Siç raporton “Bild”, një kalimtar e ka gjetur vajzën pak pas orës 17.30. Ajo u plagos rëndë. Sipas informacioneve të gazetës, vajza është vrarë me goditje të shumta me thikë.

Më shumë informacion:

Autorja e dyshuar (19 vjeçe) mësohet se ka qenë dadoja.

Pavarësisht se ekipet e shpëtimit të alarmuar reaguan menjëherë, çdo ndihmë erdhi shumë vonë për vajzën.

Përpjekjet për ta ringjallur rezultuan të pasuksesshme dhe ajo vdiq si pasojë e plagëve të marra, pak më vonë në spital.

Siç raporton gazeta, policia supozon se viktima e vogël është vrarë.

Dhe: Ata tashmë kanë një autor të dyshuar në pamjen e tyre.

“Për këtë është arrestuar tashmë një 19-vjeçare e dyshimtë”.

Tashmë bëhet e ditur: Autorja e dyshuar thuhet se është dado. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Prokurorisë Publike për “Bild”.

Më herët dihej se e arrestuara ishte gjermano-turke.

Me pretekstin se vajza duhej të shkonte në tualet, e reja u largua nga këndi i lojërave me vajzën”, shkruan “Bild”.

Më pas thuhet se është kthyer pa vajzën. Në këndin e lojërave ishin edhe tre vëllezërit e motrat më të vegjël të të ndjerës.

Policia fillimisht dha moshën e vajzës katër vjeç, por e korrigjoi deklaratën më vonë në mbrëmje. Policia aktualisht është duke hetuar rastin. Kërkimi për vajzën e zhdukur kishte bërë që të angazhohej një kontigjent i madh.

Pothuajse 100 shërbime emergjente përfshirë një helikopter kërkuan vajzën.

Previous Story

Chelsea ka gati rinovimin me ish-kampionin e botës

Next Story

Torres: Isha në fund të një pusi

Latest from Blog