Mjekët ushtarakë heqin nga trupi i ushtarit një granatë të pashpërthyer

1 min lexim

Mjekët ushtarakë kanë mundur të nxjerrin dje një granatë të pashpërthyer nga trupi i një ushtari, përcjell Bota sot.

Operacioni u krye në prani të dy xhenierëve dhe u krye nga kirurgu ushtarak Andrii Verba.

Ushtari i plagosur tani është dërguar për rehabilitim dhe shërim të mëtejshëm, tha zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Malyar në mediat sociale.

Image
Previous Story

Sa trofe fitoi Gareth Bale?

Next Story

Kalaja e Prizrenit pritet të bëhet me teleferik, nënshkruhet marrëveshja

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen