Marok, të paktën 15 të vdekur në një aksident autobusi

1 min lexim

Të paktën 15 persona humbën jetën dhe 37 të tjerë u plagosën kur një autobus u përmbys sot në lindje të Kazablankës, kryeqyteti ekonomik i Marokut, njoftuan autoritetet lokale.

Autobusi po lëvizte në një rrugë nga Kazablanca për në rajonin rural të Ait Atab në rrëzë të maleve të Atlasit.

Të lënduarit janë transportuar në spitalin e Kuribxhas, ndërsa po hetohet për shkaqet e aksidentit.

Sipas Shërbimit Kombëtar të Sigurisë Rrugore të Marokut, rreth 3.500 persona vdesin në aksidente trafiku në këtë vend çdo vit, ndërsa rreth 12.000 persona lëndohen.

Previous Story

Spalletti: Rrahmani është ndër lojtarët kryesorë të Napoli

Next Story

Veseli i “Big Brother Albania” publikon foto me të dashurën

Latest from Blog