Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa ‘vishet’ Kuq e Zi për 28 nëntor

1 min lexim

Një urim kreativ dhe i veçantë ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kulla më e lartë në botë, “Burj Khalifa” që gjendet në Dubai, u ‘vesh’ pasditen e së hënës me ngjyrat e flamurit Kuq e Zi.

“#BurjKhalifa ndez dritat me flamurin shqiptar në festimin e ditës kombëtare të tyre. Ju dëshirojmë prosperitet dhe zhvillim”, kanë shkruar në faqen zyrtare të Burj Khalifa.

Gjithashtu, në sfond kanë lëshuar edhe himnin kombëtar shqiptar.

Previous Story

​Gjakova e Saranda nga sot qytete të binjakëzuara edhe zyrtarisht

Next Story

Ikin dritat në ndeshjen Brazil-Zvicër!

Latest from Blog