Kështu renditen katër skuadrat shqiptare në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut 

1 min lexim

Voska Sport e Ohrit, Arsimi i Çegranit, Gostivari dhe Besa e Dobërdollit, katër skuadra shqiptare që garojnë në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut.

Në gjashtë javët e para qëndrojnë shumë mirë me rezultate.

Voska synon elitën po ashtu edhe Gostivari, Arsimi është befasia më e këndshme deri me tash sikur edhe Besa.
   
Liga e Dytë e Maqedonisë së Veriut

Arsimi – Boreci 9:0
Bellasica  Besa 1:0
Pelisteri – Voska Sport 1:1 
Slloga – Gostivari 0:1
Teteksi – Sasa 0:2 u ndërpre
Vardari – Pehçevo 2:0
Ohri – Detonit me 12 tetor
Kozhuf – Karaormani me 12 tetor.

 Tabela

1. Vardari    6    5    1    0    14:2    16
2. Voska Sport    6    4    2    0    14:4    14
3. Gostivari    5    3    2    0    10:6    11
4. Pelisteri    6    3    2    1    8:6    11
5. Detonit Junior    5    3    1    1    9:5    10
6. Arsimi 1973    6    3    0    3    13:6    9
7. Bellasica    6    2    2    2    9:7    8
8. Besa Dobërdoll    6    2    2    2    7:7    8
9. Kozhuf    5    2    1    2    7:6    7    7
10. Teteks        2    1    2    8:8    7
11. Slloga     5    1    3    1    5:5    6
12. Karaormani    5    1    1    3    5:7    4    
13. Ohri    5    1    1    3    2:5    4
14. Kit-Go Pehcevo    6    0    3    3    3:9    3
15. Sasa Makedonska 5    0    2    3    3:9    2
16. Boreci    6    0    0    6    3:28    0

Previous Story

Policia bën bilancin javor: 145 persona të arrestuar dhe 318 të proceduar penalisht në një javë

Next Story

Greqia i kthehet qymyrit për të përballuar krizën energjitike

Latest from Blog