Ismajli lëndohet, Empoli pëson në fund në Bergamo

1 min lexim

Empoli mbetet duarthatë në Bergamo.

Ataalnta ka shënuar fitore minimale me rezultat 2:1 ndaj Empolit.

Ardian Ismajli, reprezentues i Shqipërisë, futet në lojë në minutën e 59-të në radhët e Empolit.

Ai pas 20 minutave largohet nga fusha përkatësisht në mnutën e 79-të për shkak të një lëndimi.

Mysafirët të pafat, pësuan në fund dhe kthehen duarthatë.

Për Atalantën shënuan De Roon (58′), Hojlund (86′) dhe për Empolin shënoi Ebuehi (44′).

Pas javës së 27-të në Serie  A, Atalanta zë vendin e gjashtë me 45 pikë dhe Empoli është i 14-ti me 28.

Previous Story

Parashikimi i motit për të shtunën

Next Story

​Sot mot me diell e vranësira të pakta

Latest from Blog