Hovenier nga Kosova mbështet ShBA-të në ndeshjen ndaj Iranit

1 min lexim

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të ndeshen Kombëtarja e Iranit dhe asaj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin B të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Për këtë ndeshje ka reaguar edhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier.

Ai me anë të një postimi në llogarinë e tij në Twitter, teksa ka publikuar një foto me fanellën e kombëtares së ShBA-së, tregoi se është “duke u përgatitur për ndeshjen kryesore të sonte në Kupën e Botës”.

Previous Story

Xhaferi nga Parlamentin Evropian: Demokracia, barabarësia dhe sundimi i të drejtës bëjnë dallim

Next Story

​Protesta në Malin e Zi, BE bën thirrje: Normalizoni situatën në vend, duhet konsensus

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen