Fanella e Messit në betejën e fundit ndaj Ronaldos

1 min lexim

Shumë kanë shkruar për “vallëzimin e fundit” të Messit kudnër Cristiano Ronaldos, por askush nuk e di nëse është ndeshja e tyre e fundit.

Disa paguan miliona për të blerë biletën për të parë ndeshjen e PSG-së ndaj skuadrës së shkrirë të Al Nassr dhe Al Hilal në Riad. Ndeshja u luajt të mërkurën dhe skuadra e Messit mundi skuadrën e Ronaldos me rezultatin 5-4.

Pas kësaj, fanella e Parisit e firmosur nga ylli argjentinas u hodh në ankand nga francezët me një çmim fillestar prej 89 euro dhe tashmë i ka kaluar 20 mijë euro.

Megjithatë, sipas vlerësimeve, në ditët në vijim do të kalojë 40 mijë euro.

Personi që mban rekordin për një fanellë të Messit të blerë gjatë një ankandi, është një kinez i cili ka paguar 47,300 euro.

Previous Story

Mori stemën e FIFA-s, gjyqtarja Rita Vehapi rrëfen rrugën drejt suksesit

Next Story

Huadhënësi kripto Gensis shpall falimentin

Latest from Blog