Elanga futet në histori

1 min lexim

Goli i Antoni Elanga kundër Atletico Madrid ishte goli i 500-të i Manchester Utd në Champions.

19-vjeçari ishte heroi i Manchester Utd në sfidën e sotme, teksa e veçanta është se ai arriti të shënonte në prekjen e parë të topit.

Elanga hyri në lojë në minutën e 75-të, ndërkohë që në të 80-tën, arriti të shkundte rrjetën.

Për sa i përket statistikave, vetëm Real Madrid (1001), Bayern Mynih (760) dhe Barcelona (624), kanë arritur të realizojnë më shumë gola në turneun më të rëndësishëm për klubet në Europë.

Previous Story

Patozi: Gabimi që bëri Komisioni Hetimor me kryeministrin Rama

Next Story

Që nga 31 marsi, Italia do të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme e vendosur për shkak të COVID-19

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen