Chris Brown pretendon se American Music Awards kanë anuluar performancën e tij që do të bënte për nderuar Michael Jacksonin

1 min lexim

Chris Brown ka pohuar se ai duhej të performonte për të nderuar Michael Jackson në American Music Awards të kësaj fundjave – por ai u anulua minutën e fundit.

Këngëtari 33-vjeçar, pretendoi se atij nuk iu dha asnjë arsye për vendimin.

Ai postoi në Instagramin e tij një pjesë të gjatë të pamjeve të provave në të cilat mund të shihej duke kanalizuar disa lëvizje të dukshme të modelit të Michael Jackson.

“Do të ishte performanca e AMA, por ata më anuluan për arsye të panjohura”, tha ai në komente.

Mbishkrimi i tij ishte thjesht: ‘A e keni seriozisht?’.

Pamjet që ai postoi treguan një grup kërcimtarësh rezervë që rrotulloheshin rreth tij teksa po bëni prova për koreografinë së tyre të mundimshme.

Ata po performonin një koreografi që përfshinte hitet e Michaelit: Beat It, Billie Jean, Wanna Be Startin’ Somethin’ dhe Thriller.

Të katër këto këngë ishin nga albumi legjendar i Michael i vitit 1982, “Thriller”, i cili do të arrijë në 40 vjetorin e publikimit të tij këtë muaj.

Megjithatë, vitet e fundit trashëgimia e Michael ka rënë nën hijen e akuzave të ripërtërira se ai ka ngacmuar fëmijët, veçanërisht pasi dy akuzues luajtën në serialin dokumentar të HBO 2019, Leaving Neverland mbi këtë temë.

Në vitin 2009, katër vjet pasi ai fitoi famën, Chris abuzoi fizikisht të dashurën e tij të atëhershme këngëtaren Rihanna deri në atë pikë sa ajo duhej të shtrohej në spital.

Atë vit, Michael vdiq në moshën 50-vjeçare nga një arrest kardiak që pësoi pasi kishte administruar propofol si një mjet për gjumë.

Një vit më vonë Chris luajti nderoi Michael Jacksonin në BET Awards, ku ai u nominua gjithashtu për “artistin më të mirë mashkull” në zhanrin R&B/pop.

Rihanna tronditi publikun kur u rikthye për pak kohë me Chris.

Më pas, Chris u takua me modelen dhe aktoren Karrueche Tran, e cila paraqiti një urdhër ndalimi të dhunës në familje kundër tij në 2017.

Chris, të cilin Karrueche e akuzoi për kërcënimin e saj, si dhe për abuzimin fizik me të, u ndalua përkohësisht me urdhër që të qëndronte 100 metra larg saj.

Previous Story

Konturet e një shoqërie me dominancë azilantësh

Next Story

PD, 7 kandidatë në fushatë/ Takimet me elektoratin e Tiranes do të vijojnë deri në 2 dhjetor

Latest from Blog