Rusia shtyn bisedimet bërthamore me SHBA-në

Moska ka shtyrë rundin e ri të bisedimeve me Shtetet e Bashkuara për kontrollin e armëve bërthamore për shkak të dallimeve në qasje dhe për shkak të tensioneve lidhur me Ukrainën, tha

​Katari do të furnizojë Gjermaninë me gaz

Katar Energy dhe ConocoPhillips nënshkruan një marrëveshje për shitjen e gazit natyror të lëngshëm të Katarit në Gjermani, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve QNA të martën. Sipas marrëveshjes 15-vjeçare të nënshkruar midis

Shpërthen vullkani më i madh aktiv në botë

Vullkani më i madh aktiv në botë, Mauna Loa, ka shpërthyer për herë të parë pas gati 40 vjetësh. Ky vullkan gjendet në Havai – territor amerikan. Llava është lokalizuar në perimetrin

1 2 3 467