Atletico Madrid refuzoi 130 milionë euro për Felix

1 min lexim

Atletico Madrid ka refuzuar ofertën prej 130 milionë eurove për Joao Felix, të cilën e ka ofruar Manchester United, raporton AS.

Sipas gazetës spanjolle, trajneri Diego Simeone dëshiron të mbajë yjet më të mëdhenj, përfshirë sulmuesin 22-vjeçar Felix, i cili u soll nga Benfica në vitin 2019 për 127 milionë euro.

Atletico i vuri në dukje United klauzolën e largimit të portugezit, sipas së cilës ai mund të largohet nga klubi vetëm nëse dikush paguan 350 milionë euro.

Nëse United do të aktivizonte klauzolën, do të ishte transferimi më i madh në histori.

Deri më tani, më i paguari për Neymar ishte kur ai u largua nga Barcelona për në PSG në vitin 2017 – 222 milionë euro.

Felix bëri 35 paraqitje për Atletico sezonin e kaluar. Ai shënoi dhjetë dhe asistoi gjashtë gola.

Previous Story

Tenton të fusë kanabis në burgun e Rrogozhinës, arrestohet i afërmi i të dënuarit

Next Story

Abbas deklaroi në Gjermani se Izraeli kreu “50 holokauste” ndaj palestinezëve, reagon Olaf Scholz

Latest from Blog