Artileria ukrainase nuk po i lë askund vend ushtarëve rusë – pamje nga aksioni ushtarak që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit

1 min lexim

Ushtria ukrainase po vazhdon t’i kundërvihet ushtrisë ruse në pothuajse çdo pjesë të Ukrainës.

Ata nuk po ndalen së organizuari aksione ndaj makinerisë luftarake të ushtrisë së Vladimir Putinit.

Çdo ditë po i shkaktojnë humbje të mëdha, duke e detyruar Kremlinin që të kërkojnë ndihmën e iranianëve që po u japin dronë kamikazë.

Artileria dhe dronët e ngritur në ajër ishin koordinuar aq mirë,  sa që forcave ruse i shkatërruan një depo me municion, mjete te blinduara si dhe disa ushtarë rusë e pësuan me jetë.

Fillimisht dronët ngriteshin në ajër për t’i vëzhguar dhe lokalizuar pozicionet e tyre. Më pas këto koordinata i dërgoheshin artilerisë që me precizitet të paparë i godisnin.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq momentet e këtij aksioni ushtarak, që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit.

Previous Story

Ratkoceri me vlerësim të lartë për Festivalin e Teatrove në Shkup: I dhanë kuptim festimeve të nëntorit

Next Story

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen