Ahmeti: Nuk e kam menduar largimin tim nga politika në këtë moment, nuk e ngris flamurin e bardhë në beteja

/
1 min lexim

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ftuar në emisionin Klan Debat në televizionin Klan Macedonia, deklaroi se nuk e ka në plan të dorëhiqet nga politika, sepse misioni i tij politik është që Maqedonia e Veriut të jetë pjesë e Bashkimit Europian.

“Nuk e kam menduar largimin tim nga politika në këtë moment, Unë nuk e ngriti flamurin e bardhë të dorëzimit në beteja. E betejë aktualë është Maqedonia e Veriut në BE! Me këtë unë do e përmbushja misionin tim politik, ndaj akoma mund të kontribuoj që ky qëllim të realizohet sepse është mision madhor dhe i rëndësishëm. BDI ka kapacitete dhe ekspertë në të gjitha fushat që kontribuojnë në këtë realizim të synimit.”, tha Ahmeti.

Previous Story

Caktohet seanca në lidhje me hetimin e Juventusit

Next Story

​Mblidhet redaksia e përbashkët Shqipëri-Kosovë për Enciklopedinë Shqiptare

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen