Ahmeti ngushllon familjen Zeqiri, me pikëllim mora lajmin për vdekjen e Farukut

/
1 min lexim

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka ngushëlluar familjen Zeqiri, me rastin e vdekjes së Faruk Zeiqirit – drejtor i gjimnazit “Zef Lush Marku”- Shkup. Në telegram ngushëllimin e Ahmetit drejtuar familjes Zeqiri thuhet:

“Me pikëllim të thellë pranova lajmin për ndarjen e papritur nga jeta të drejtorit të Shkollës së Mesme “Zef Lush Marku” në Shkup, Faruk Zeqirit. Kontributi i tij në shërbim të avancimit të arsimit në gjuhën shqipe në Shkup do të mbetet i paharruar ndër ne dhe përkushtimi i tij profesional le të jetë frymëzim veprimi i të gjithë atyre me të cilët ai bashkëveproi në këtë mision. Shpreh ngushëllime të sinqerta ndaj familjes Zeqiri, kolegëve dhe miqve të tij! U prehtë në paqe shpirti i tij!”.

Previous Story

Takim i kryetrait të Kuvendit Xhaferi me drejtorin rajonal të FDV-së, Levik

Next Story

​I jepet lamtumira e fundit komandantit të UÇK-së, Cen Aliçkaj

Latest from Blog

PSG shuan heshtjen

Duke folur për Téléfoot këtë mëngjes, këshilltari sportiv i Paris Saint-Germain, Luís Campos foli për marrëveshjen