Ahmeti kujton Ismet Jasharin – Komandant Kumanovën në 24 vjetorin e rënies së tij heroike

1 min lexim

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka kujtuar sot në 24 vjetorin e rënies heroike Ismet Jasharin – Komandant Kumanovën.

Ai ka evokuar kujtimet për atdhedashurinë dhe karakterin e një trimi të vërtetë siç ishte Ismet Jashari që ndër të parët iu përgjigj thirrjes së Kosovës për mobilizim dhe angazhim luftarak në kauzën e drejtë për lirinë e saj.

Ahmeti ka potencuar se rënia e Komandant Kumanovës në fushëbetejën e Luzhnicës ka qenë forca dhe amaneti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për jetësimin e idealit, por njëherit edhe frymëzim i veprimtarisë luftarake të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare për lirinë dhe barazinë e popullit shqiptar në Maqedoni.

Në vazhdim postimi i plotë i kreut të BDI-së, Ali Ahmeti në faqen e tij të Facebook-ut:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Ky është vendi që regjistron sërish shkallën më të ulët të lindshmërisë në botë

Next Story

Kim Kardashian shfaq format atraktive në një kostum të ngushtë dhe çizme deri te kofshët në eventin e “Kylie Cosmetics”

Latest from Blog