Zv.ministri Nuhiu në Bratisllavë takon ministrin e brendshme sllovake, Denisa Saková

Zv.ministri i punëve të brendëshme Agim Nuhiu po qëndron për vizitë në Bratisllavë të Republikës Sllovake ku është takuar me homologen e tij, ministren e brendëshme Denisa Sakova, e temë e këtij takimi ka qenë bashkëpunimi mes dy vendeve në sferën e sigurisë.

Në takimin me Ministrin e Brendshëm të Sllovakisë zonj. Denisa Saková konfirmuam nevojën e bashkëpunimit ndërkombëtar operativ midis dy ministrive tona për të kultivuar edhe më fuqishëm shkëmbimin e shpejtë, kualitativ dhe efikas të informacioneve operative në luftën kundër të gjitha profileve të krimit!

x

Check Also

Dega e BDI Gostivar: Taravari sot e pranoi publikisht se gaboi dhe shkeli ligjin, por sërisht vepron me avazin e vjetër

Veprimet dhe deklarimet kontraverse të Arben Taravarit, tashmë janë bërë mjet veprimi dhe komunikimi me ...

Zv.ministrja Elezi: Investimet kapitale për qytetarët e komunës së Gostivarit nga Qeveria

Zëvendës ministrja e financave Dr. Shiret Elezi sot ka marrë pjesë në inaugurimin e sallës ...