Ermal Meta do të jetë supriza e Festivalit

Ermal Meta këngëtari me origjinë shqiptare  i cili karrieren e tij e ka zhvilluar në Itali do të jetë supriza e e edicionit 57 të Festivalit të Radios Televizionit Shqiptar.

Ai do të konkurojë në festival me këngën e tij dhe ka dëshirën e madhe të fitoj dhe të përfaqësoj Shqipërinë në eurovizion.

Kjo është hera e parë që këngëtari merr pjesë në një festival në Shqipëri dhe prezenca e tij është me të vërtetë surprizë.

Kujtojmë se vitin e kaluar ai përfaqësoi Italinë duke u renditur në vendin e tretë.

x

Check Also

Dini Casanova vjen së shpejti me një projekt të ri por shumë ndryshe

Dini Casanova është duke bërë gati një videoprojekt të ri të cilin është duke e ...

BDI sot cakton sekretarët e partisë

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë është duke u zhvilluar mbledhje e ...