BDI sot cakton sekretarët e partisë

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë është duke u zhvilluar mbledhje e kryesisë qendrore ku po diskutohet rreth zhvillimeve të fundit në vend informon pika.mk

Ndryshe në këtë mbledhje priten edhe ndryshime kuadrov brenda taborit blu.

Nga kampi i integristve bëjnë me dije për pika.mk se në këtë mbledhje priten emrimet e dr.Atillat Rexhepit si sekretar i përgjithshëm si dhe Izet Mexhiti të vjen në postin e sekretarit organizativ.

Të dy sekratarët pritet të meren me organizimin e kongresit të partisë që duhet të mbahet në muajn Mars të vitit të ardhshëm.

 

x

Check Also

Taravari tërheq buxhetin me rekomandim të VMRO-DPMNE dhe Mickocskit

Burime tona të afërta me koalicionin lokal ASH – VMRO në Gostivar, bëjnë me dije ...

Elezi: Me ndryshimet në Ligjin për tatimin mbi fitim vendosen kupona për donacionin në sport

Më shumë mbështetje për sportin nëpërmjet sistemit të bonave të donacionit, dispozita të reja moderne ...