Barcelona bëhet gati për goditje rekorde, përgatit ofertë prej 254 milion eurove

Skuadra e Barcelonës kërkon të realizojë blerjen më të shtrenjtë të historisë së futbollit.

Katalunasit ofrojnë 200 milionë stërlina (254 milionë dollarë) për sulmuesin e Tottenham, Harry Kane.

Transferimi do të kryhet verën e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar sot e përditshmja britanike “The Daily Star”.

Barcelona kërkon një sulmues të ri dhe me përvojë në arenën ndërkombëtare, që të zëvendësojë 32-vjeçarin Luis Suarez, që tashmë është në fund të karrierës së tij.

 

 

x

Check Also

Bujar Osmani kandidati më i votuar për President

Sipas një ankete të realizuar nga Tv Telma me pyetjen Nëse mbahen zgjedhjet presidenciale cilin ...

Trevës së Pollogut i shtohet edhe një Hafiz i ri

Dashmir Bexheti nga fshati Orashë e epërme nga komuna e Jegunovcit është hafizi më i ...