wp-1487716764812.jpg

Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi gjunjëzojnë Zoran Zaevin

Sonte në takimin e zhvilluar në selin e BDI-së në Reçicë të Vogël mes liderve të BDI-së dhe LSDM-së ku i pranishëm ka qen dhe Musa Xhaferi i cili gjatë takimit disa herë në mënyrë të ashpër ka ndërhyrë duke i bërë me dije Zoran Zaevit se nënshkrimet e deputetëve të BDI-së nuk jan thjesht emra por jan çelsi i krijimit të mazhorancës së ardhëshme.

Po ashtu burime pran portalit pika.mk bëjnë me dije se ka qen Musa Xhaferi i cili në mënyrë të drejtë për drejtë i ka bërë me dije Zoran Zaevit se BDI nuk do luaj asnjë presje nga kushtet e saja siç jan gjuha, shteti i së drejtës, ndarja propocionale e buxhetit. 

Zoran Zaev befasuar nga vendosmëria e dyshes Ahmeti, Xhaferi ka pranuar se të njejtat do i diskutojë me kryesin e partisë tijë ku dhe me pas do informojë BDI-në.

Vlen të thkesohet se në deklaratën e dhënë para gazetarve, tek Zoran Zaevi u vërejtë pamje e një të dëshpruarit.

.

x

Check Also

20170523_134506

Zaev dëshpron Bilall Kasamin. Për qeveri vendos Ahmeti

Agjencia e Lajmeve Flaka nga burime brenda partive (LSDM-Besa), mëson që në bisedimet për qeverisjen ...

DSC_0541-1024x683

Promovimi i pullës postare me pagesë me rastin e 8 majit – Ditës ndërkombëtarë të Kryqit të Kuq dhe të Gjysmëhënës së Kuqe

Të nderuar, Me rastin e 8 majit – Ditës ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe ...