Sport

Njihuni me yllin e ri shqiptarë që shkëlqen në futbollin zviceran

Është vetëm 18 vjeç e brenda një kohe shumë të shkurt është bërë një nga emrat më të kërkuar të futbollit në Zvicër. Bëhet fjalë për Ensar Ismailin, i lindur më 17 shkurt të vitit 2000 nga fshati Reçicë e vogël e Tetovës por që jeton në Zvicër. Që nga mosha 7 vjeçare ai luan futboll ndërsa atje ka luajtur ...

Read More »

Ndryshim revolucionar: Liga e Kampionëve pritet të mos luhet më të martën dhe të mërkurën

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), përpara këtij sezoni, ka bërë tashmë një ndryshim të madh në orarin e lojës. Nuk planifikon të ndalet me kaq. Udhëheqësit e organizatës më të madhe evropiane të futbollit po e konsiderojnë ndryshimin e ditëve të zhvillimit të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e garës më të fortë evropiane do të luheshin të shtunën ...

Read More »

Barcelona bëhet gati për goditje rekorde, përgatit ofertë prej 254 milion eurove

Skuadra e Barcelonës kërkon të realizojë blerjen më të shtrenjtë të historisë së futbollit. Katalunasit ofrojnë 200 milionë stërlina (254 milionë dollarë) për sulmuesin e Tottenham, Harry Kane. Transferimi do të kryhet verën e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar sot e përditshmja britanike “The Daily Star”. Barcelona kërkon një sulmues të ri dhe me përvojë në arenën ndërkombëtare, që të ...

Read More »

Në turneun Kupa e Pavarësisë, Ard Kasami 20 vjeçari një talent me plot potencial që premton!

Ard Kasami futbollist i ekipit Struga Trim Lum në turneun Kupa e Pavarësisë 2018 shfaqi talentin e tij në dy ndeshjet që u zhvilluan në Stadiumin Skënderbeu të Korçës. Ard Kasami është një futbollist mesfushor i cili mund luaj edhe në repartin e mbrojtjes, ai shifet si një futbollist standart në formacionin e trajnerit Jeton Beqiri. Kasami në skuadrën e ...

Read More »

Ndeshja Shkupi vs. Renova, shkëlqen mbrojtësi Bashkim Veliu

Dy ish kampionët e vendit në futboll Shkupi dhe Renova janëë përballur mes vete sot e mërkurë në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të, të LPFM-së. Të dyjë këto skuadra duan që të janë sa më afër zonës evropiane e sa më larg zonës e cila do ti detyronte të luajnë balotazh. Pëllumbat janë me moral të shkëlqyer pas ...

Read More »

Njihuni me kickbokserin 26 vjeçarë që po çmend rrjetet sociale me ushtrimet e tij (Video)

Në një bisedë ekskluzive për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”, ai ka njoftuar se synimi i tij është ngjitja në majat e këtij sporti. “Në moshën 16 vjeçare fillova të ushtroj boks, sepse ky sport më pëlqen shumë dhe dua të arrij diqka në karrierë. Fillova në klubin Biri’s Boxing Gym, kurse në një ndeshje zyrtare u futa pas 1 ...

Read More »

Një supertalent në futboll si Diar Gashi!

Nuk është lojtar i ndonjë skuadre të famshme, por mund të bëhet në të ardhmen. Dhuntia dhe talenti janë dy cilësi që lindin por edhe perfeksionohen me kalimin e kohës. Ky është Diar Gashi nga Kosova, vetëm 14 vjeç e siç e shikoni edhe në video ka një sinkron  te jashtëzakonshëm me topin dhe ka shumë gjasa që pas disa ...

Read More »

FC Kosova në München në sezonin e ri përforcohet me lojtarë të ri

Pas ngjitjes në një rang të lartë në Federatën e futbollit të Bavarisë, kryesia e FC Kosova München me përkrahje të sponzorëve ju ka rrok punës në përforcimin e ekipit me qëllim që në sezonin e ri të vazhdojë me sukseset e viteve të fundit. Në punën tonë përveç përkrahjes së afaristëve të Mynihut vlenë të përmendet edhe bashkëpunimi i ...

Read More »

Njihuni me Shkelzen Bucollin, luanin që është shembull edhe për finlandezët (Foto)

E vërtetë që shqiptarët tashmë mund t’i gjeni në mbarë botën duke treguar punë e shumë suksese e duke zbardhur fytyrën vendit të tyre por që në Finland mund të gjeni dikë që është shembull edhe për finlandezët kjo ndoshta është e pabesueshme. Shkelzen Bucolli është një prej tyre, një 33 vjeçarë që prej vitesh jeton në Finlandë. Ai është ...

Read More »

Njihuni me luanin shqiptarë që ‘tund’ arenat e botës, “Nuk e kam ndërmend të ndalem’

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të korrin suksese edhe sot. Njëri prej tyre është edhe shqiptari nga Tërnoci i Luginës, Shefat Isufi, i cili po bën karrierë në Gjermani. Ai është kampion Europe në versionet IBF ...

Read More »

Musa Xhaferri në mes të Kërçovës tifo për…

Sot në ambientet e lokalit DEJAVU në Kërçovë ishte i pranishëm edhe Musa Xhaferri. Ai mes miqve dhe dashamirëve po ndjek ndeshjen e futbollit në Kampionatin Botëror 2018. Në ndeshjen mes Gjermanisë dhe Meksikos vlen të theksohet se Xhaferri është një Panzer gjerman që në rinin e tij ka qen një admirues i legjendës Franz Beckenbauer.  

Read More »

Shkëndija ngjitet në ligën e parë

Shkëndija kualifikohet më në fund në ligën e parë pasi mund të balotazh skuadrën e Mal Ajaksit. Në një lojë të luftuar fortë Shkëndija nuk e vuri në diskutim fitoren në asnjë moment dhe që nga minutat e para ishte në avantazh. Të gjithë lojtarët ishin meritorë në këtë ndeshje ndërsa golat u shënuan nga Meriton Alili 2, Liris Bexheti ...

Read More »

Shkëndija luan balotazh për ligën e parë

Shkëndija luan ndeshjen e sezonit ku do të vendoset se në cilën ligë do të garojë sezonin e ardhëshëm. Ndeshja zhvillohet nesër e shtunë me fillim në ora 16:00 në qytetin e Velesit kundër skuadrës së Mal Ajaksit. Shkëndija është e pregaditur maksimalisht për këtë ndeshje dhe është e bindur se pas kësaj ndeshje do të jenë ata që do ...

Read More »

Tetova me klimë të futbollit

Ardhmëria dhe perspektiva e një skuadre mvaret nga puna dhe investimi në gjeneratat e reja, keshtuqë,grup-moshat e reja të skuadrës futbollistike  Shkëndija nga Tetova , U-18 te cilave u prin traineri Berat Imeri dhe u-19 Bekim Osmani , sot edhe zyrtarisht janë shpallur Kampion të vendit, duke dëshmuar se e ardhmja e skuadres futbollistike “Shkëndija” e Tetovës, ka avenurë të ...

Read More »

Shkëndija fiton derbin ndaj UniPab dhe vazhdon ëndërrën për në elitë

Shkëndija e Tetovës që pretendon të sigurojë një vend për në elitën e futsalit vendor, sot në Koçani përballë UniPab do të zhvillojë një nga katër ndeshjet e fundit finale, që do të vendos shumë rreth synimit të “kuqezinjëve” për këtë edicion, njofton “infOSport.mk”. Aktualisht Shkëndija ndanë pozitën e dytë me ekipin e Gemixhi, teksa kundërshtari i sotshëm renditet në ...

Read More »

Flet bokseri Arlind Sulejmani: Më presin shumë ndeshje ku do i tregoj botës punën, kapacitetin dhe rezultatin tim

Bokseri i njohur tetovar që jeton në Vjenë të Austrisë para një muaji kishte një ndeshje madhështore atje ku doli triumfues, por këtë herë ai vjen me një rrëfim që nga fillimi i pregaditjeve që kishte nisur me vite. “Prej në fund të vitit 2017 kam cekur se do të zhvillohet kjo ndeshje madhështore dhe ashtu ndodhi. Vetëm me një ...

Read More »

Buba nis me vrapime të lehta

Pas pauzës trejavore shkaku i lëndimit, kapiteni kuqezi Ferhan Hasani ka nisur me vrapime të lehta. Ai do të vazhdojë të rrisë ritmin e ngarkesës në konsultim me ekipin mjekësor që mbikqyr vazhdimisht përmirësimin e muskulit të këputur. Hasani u dëmtua në sfidën e kthimit të çerekfinales së Kupës me Vardarin (fitore 4:0) më 7 mars ë Tetovë, kur u ...

Read More »

ZYRTARE: Leo Messi do te marre nderime nga FC Barcelona sonte.

Leo Messi shkelqeu ne ndeshjen ndaj Chelsea dhe shenoi 2 gola, meqe rast ai arriti shifren e 100 golave ne Ligen e Kampioneve. Ne ndeshjen ndaj Chelsea Messi ishte thjesht i pandalshem, ai arriti qe pos shenimit te 2 golave te asistoi per golin e pare te Dembeles. Goli i tij i 100-te madje u zgjodh edhe goli i javes, ...

Read More »

E jashtëzakonshme: Klitschko i kthehet boksit, ja mesazhi për Joshuan

“U zgjova në mëngjes me një zjarr në trup që më thotë “Ende Mundem”. Krejt jeni të njoftuar zyrtarisht për këtë”, ka shkruar Klitschko. Wladimir Klitschko po e mendon rikthimin në boks. Ukrainasi ka shkaktuar “tërmet”, duke paralajmëruar rikthimin në ring, përcjellë /pika.mk. “U zgjova në mëngjes me një zjarr në trup që më thotë “Ende Mundem”. Krejt jeni të ...

Read More »

Djaloshi nga Liseci i Tetovës mposht serbin në Karlsruhe dhe shënon fitoren e madhe në ringun e boksit profesionist (VIDEO)

Boksieri Lulzim Bajrami nga Liseci i Tetovës, ka shënuar fitoren e radhës në ringun profesionist. Bajrami në luftën e zhvilluar dje në Karlsruhe, ka mposhtur një kundershtar serb. Urime Lulzim Bajrami  

Read More »

Kina, 80 milionë euro ofertë për sulmuesin e Realit

Karim Benzema ndoshta është duke kaluar pjesën më të vështirë të karrierës së tij te Reali i Madridit. I gjendur në një situatë të tillë, francezi është i detyruar të mendojë për të ardhmen e tij dhe ofertat nuk mungojnë. Madje këtë herë, ato vijnë nga Azia e largët. Bëhet fjalë për një skuadër nga Super League kineze. Edhe pse ...

Read More »

Bokseri Lulzim Bajrami mposht në ring serbin në Karlstruhe (Video)

Boksieri Lulzim Bajrami nga Liseci i Tetovës, ka shënuar fitoren e radhës në ringun profesionist. Bajrami në luftën e zhvilluar dje në Karlsruhe, ka mposhtur një kundershtar serb. Në vazhdim keni videon e duelit, kurse në ndërkohë Tetova News do sjellë një intervistë me boksierin shqiptar dhe më shumë informacione për sukseset e tij.

Read More »

Indrit Çullhaj: Me medaljen e sotme arrita të bëhem kampion i 10 viteve në Shqipëri

Një talent i ri në sportin e xhudos është edhe 20-vjeçari Indrit Çullhaj, i cili konsiderohet nga specialistët një premtim i madh për Shqipërinë. Indrit Çullhaj po ndjek gjurmët e Majlinda Kelmendit, për t’i siguruar Shqipërisë medaljen e parë në Olimpiadën “Tokio 2020”. Mbi këtë qëllim, kampionin shqiptar të xhudos e gjen shpesh në Kosovë ku po stërvitet nga trajneri ...

Read More »

Joshua – Parker, ja në sa ora do të fillojë meçi i kampionëve pa humbje

Anthony Joshua bokson sonte kundër Joseph Parker në Cardiff. Anthony Joshua ndeshet sonte me Joseph Parker në Principality Stadium në Cardiff. Në ballafaqimin e kampionëve nga versionet WBO, WBA dhe IBF, do të ketë një fitues që do t’i marrë të gjitha. Ballafaqimi pritet të fillojë jo më vonë se ora 23:00 por ekziston mundësia që të nisë edhe më ...

Read More »

Formacionet zyrtare, Man United – Swansea City

Në këto momente janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së Premier Leagues ndërmjet Manchester United dhe Swansea Cityt, transmeton Sovrani.info. Ja formacionet: Manchester United https://twitter.com/ManUtd/status/980067280393564160/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.sovrani.info%2Fformacionet-zyrtare-man-united-swansea-city%2F

Read More »

Tundohet Napoli, ekipi i Premierligës bën gati 80 milion euro për Hysajn

Elseid Hysaj është edhe një herë tjetër në listën e dëshirave për skuadrat e mëdha europiane. Së fundmi, mbi shqiptarin është krijuar një aks Napoli-Londër, me “Topçinjtë” të gatshëm për të bërë një çmenduri në merkato që të kenë shërbimet e shqiptarit. Mirëpo, në Itali, kreu i napolitanëve është duke nxituar me një kundërpërgjigje dhe vetë menaxheri i futbollistit duket ...

Read More »

Ramos flet per MESS-in pas fitores kunder Argentines

“Humbja e Argjentines ndaj nesh,sherben shum per te tjeret.Ata duhet te kuptojne se ne cfare niveli jane pa Messin.Per mendimin tim Leo eshte unik si me Barcelonen,ashtu edhe me Argjentinen.” – SERGIO RAMOS

Read More »

Skuadra e njohur spanjolle ka gati paratë për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Stoke City, nëse ekipi i tij nuk mund të mbetet në Premierligë edhe sezonin e ardhshëm. Shaqiri ka zhvilluar një sezon fantastik me Stoke këtë edicion sa i përket pritshërive individuale. Por e ardhmja e Xherdan Shaqirit mund të kalojë në Spanjë tek skuadra e Betisit. Betis ka shënjestruar Xherdan Shaqirin dhe tashmë anësori ...

Read More »

Barcelona ka kontakte me këto tri klube për Ousmane Dembelen.

Sulmuesi i Barcelonës Ousmane Dembele po tërheq interesin nga Atletico Madrid, Arsenal dhe Liverpool, raporton Don Balon. Pierre-Emerick Aubameyang është duke i bërë thirrje Arsenalit të shkojë pas ish-shokut të tij në Dortmund, ndërsa ish-bosi i Dortmundit Jurgen Klopp shpreson të përdorë disa nga 160 milionë eurot që Barca ka paguar për Philippe Coutinhon për t’a vjedhur të riun francez. ...

Read More »

Sampaoli: Ky është fajtori i turpërimit nga Spanja

Jorge Sampaoli ka analizuar humbjen e Argjentinës nga Spanja. Futbolli argjentinas pësoi një tronditje në Wanda Metopolitana pa Lionel Messin, u dorëzuan pa kushte përballë magjisë së Iscos me shokë, të cilët i turëruan plot 6-1. Por pas ndeshjes faji nuk ka qenë i lojtarëve por i vetë teknikut, këtë e ka pranuar dhe vetë argjentinasi i cili ka thënë: ...

Read More »

Sërish ndryshim i orarit, të dielën kundër Skopjes

Shkëndija të dielën (1 prill) përballet me Skopjen në kuadër të xhiros së 25-të, ndërsa të shtunën e ardhëshme (7 prill) luhet xhiroja e 26-të kur kuqezinjtë presin Renovën. Komesari për Gara pranë FFM-së ka ndryshuar edhe një herë orarin e ndeshjeve të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë. Pasi të hënën u vendos të shtyhen ndeshjet Skopje-Shkëndija dhe ...

Read More »

Mourinho e trullos me milionat, Umtiti drejt largimit nga Barça…

Rrezikohet e ardhmja e Samuel Umtiti te Barcelona. Negociatat për të rinovuar dhe përmirësuar kontratën e tij (deri në 2021 me 60 milionë klauzolë) nuk po shkojnë mirë dhe mbrojtësi francez mund të dëgjojë oferta të tjera në fund të sezonit të tanishëm. Që nga fillimi i bisedimeve mes klubit dhe lojtarit, francezi ka kërkuar një rritje të konsiderueshme rroge, ...

Read More »

BOMBA E DITËS: Një takim është mbajtur sot në Camp Nou…

BOMBA E DITËS: Një takim është mbajtur sot në Camp Nou. Ja çka pritet të ndodh të hënën. Pritet te jene 60 roje sigurimi te henen. Por ç’eshte arsyeja? Prezentimi pritet te jete per nje lojtar, por egziston nje shance e vogel qe dy lojtar te prezentohen ne te njejten dite. raporton pika.mk.

Read More »

Njihuni me `The dog`, strugani që po tund arenën e kick-boksit

Me prejardhje nga fshati Oktis i Strugës por jeton në Zvicër. Beni Osmanoski apo i njohur në kickboks si The Dog, ka nisur karierën në vitin 2006 duke hapur kështu klubin e tij të parë në kickboks Bushido në Strugë. Kam filluar me kickboks në vitin 2006 me klubin tim të parë Bushido në Strugë. Kam luftuar në Maqedoni ku ...

Read More »

Shkëndija drejt ligës së parë!

Shkëndija po vazhdon me hapa të sigurtë drejtë ligës së parë pasiqë ka siguruar fitoren e shtatë (7) me rradhë dhe fitoi në transfertë ekipin e Bigos nga Kumanova. Rezultati në këtë ndeshje ishte shumë i thellë 11:5 në favor të Shkëndijës. Më meritori në këtë ndeshje ishte Fatmir Xhelili. Ndërkohë që Shkëndija arrinë tetë (8) fitore, një barazim dhe ...

Read More »

Flet Dardan Avdylaj: Nuk e kam ndërmend të ndaloj me kick-boks

Mund të konsiderohet si një nga kick bokserët më të ri shqiptarë që po na e zbardhin fytyrën në mbarë botën por lirisht mund të thuhet se është një nga më të suksesshmit në këtë fushë sa të rezikshme aq edhe entuziaste. Dardan Avdylaj tregon se kick-boksin nuk do e ndalojë asnjëherë dhe nuk heq dorë për asnjë çmim edhe ...

Read More »

Njihuni me Vladimir Angelov, ish mister dhe trajner fitnesi i personaliteteve VIP

Vladimir Angelov është një nga trajnerët e fitnesit më të njohur për momentin në Maqedoni. Ai është një shampion në nivel republikan dhe gjysëm finalist në nivel botërorë në fitnes. Ai mban edhe titullin e Mister Maqedonia, ndërkohë që për 15 vite meret me këtë sport derisa për 10 vite rresh merr pjesë në gara të ndryshme në mbarë botën. ...

Read More »

Shkëndija mund Gemixhin me rezultat 10-5

Ashtu si i ka hije Tetovës, ekipi i Shkëndijës në futboll të vogël me talentët e saj vazhdojnë të qëndrojnë në krye të tabelës në kuadër të ligës së dytë në futboll të vogël. Sonte KFV Shkëndija arriti bindshëm të mposhtë KFV Gemixhi 1903 me rezultat të thellë 10-5 në favor të Shkëndijës. Më meritorët për këtë rezultat janë lojtarët ...

Read More »

Flet luani shqiptarë, Kimbo: Kulmi i karierës time, kur do dridhë arenën botërore

I ri por mjaft entuziast për punë, krahas shumë sfidave që ka kaluar ai nuk ka hequr dorë nga kickboksi edhe përkundër disa problemeve të vogla shëndetësore që ka pasur. Edhe përkundër kësaj ai mendon se pasi të lë këtë sport do hap një shkollë ku do të ushtrojë rinia. Sazan Memedi apo i njohur në arenën e kickboksit si ...

Read More »

Shkëndija futsall `tund` Unipab Koçanin me rezultat, 8:3

Shkëndija futsall dhe Unipab Koçan kanë luajtur lojën e rradhës sonte ku rezultati i tyre ka qenë 8:3 në favor të Shkëndijës. Që të dyja këto ekipe që pretendojnë ligën e parë në futsall. Në këtë lojë e rëndësishme është pjesëmarja e madhe e ballistëve të cilët kishin qenë prezent për të bërë tifo për klubin e zemrës së tyre, ...

Read More »

Arben Jonuzi vlerësohet me çmim si refer dhe gjyqtarë në Wako World Kickboxing në Budapest

Arben Jonuzi në kampionatin e Kickboxing-ut që është mbajtur në Budapest të Hungarisë është vlerësuar me çmimin e parë si refer dhe gjyqtarë i kickbox-it. “Si gjithmonë edhe kësaj rradhe vlerësohem nga njerëzit më të ngritur në botë dhe fatkeqësisht nënvlerësohem nga pushtetarët të cilët i përfaqësoj mbi 25 vite me djersën dhe gjakun tim, falemenderim për gjithë përkrahësit e ...

Read More »

Futsal: Shkëndija zhvillon derbin e sezonit!

Klubi i futsalit Shkëndija kete jave zhvillon derbin e sezonit sa i perket asaj se kush do jete ekipi qe do te poziciohet ne vendin e pare ne ligen e dyte dhe automatikisht te kualifikohet ne ligen e pare. Ndeshja zhvillohet ne Kavadar kunder skuadres se Crna Rekes skuader kjo e cila deri para disa viteve ka qene ne ligen ...

Read More »

Nuk do të ndalem derisa të bëhem kampion europian

I ri, i pashëm dhe me mjaft motivim për të dalur mbanë sfidave dhe qëllimeve që i ka vënë vetes. Djaloshi trim nga fshati Gradec i Gostivarit dëshiron të bëhet kampion europian, ndërkohë që në këtë intervistë tregon më shumë rreth vetes dhe karierës si kickbokser, një sport i rezikshëm por njëkohësisht i këndëshëm të cilin e kultivon ai tash ...

Read More »

Osmani: Fitore e merituar që nuk ishte në dyshim në asnjë moment (VIDEO)

Trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani ka lavdëruar paraqitjen dhe fitoren 5:0 të skuadrës përballë Sileksit, ndërsa nuk fsheh kënaqësinë që përforcimi i fundit Izair Emini menjëherë jep efekt në ekip.  

Read More »

Juventusi ëshë Juventus, E pabesueshme, por Juventus fiton edhe në Kinë kundër Milan dhe Inter

E përditshmja “La Republica” ka publikuar një sondazh interesant, ku tregohet se Milan dhe Inter, për momentin, nuk kanë arritur akoma të bëjnë për vete publikun kinez, që, siç dihet, është një nga objektivat kryesorë të dy pronësive në zhvillimin e markës së dy ekipeve milaneze. Sipas këtij sondazhi, nga 30.362 të intervistuar 71.6% janë tifozë me dy skuadra europiane, ...

Read More »

Zyrtare: Benzema rinovon me Real Madridin deri në vitin 2021

Ai gjithmonë ka thënë se ëndrra e tij është përfundimi i karrierës sportive në klubin e zemrës, Real Madridi. Dhe kjo ëndërr do të realizohet. Tani për tani, Karim Benzema do të qëndrojë në ekipin e bardhë deri në moshën 33-vjeçare, çka do të përfaqësojë një cikël jo më pak se 12 sezone. Një gjë e vërtetë, duke pasur parasysh vështirësinë e qëndrimit ...

Read More »

Neymar, Cavani dhe Emery, vjen takimi i “krizës” te Paris SG!

Eshtë një mbledhje krize ajo e programuar sot në qendrën stërvitore të Paris SG. Kriza ka shpërthyer të dielën në mbrëmje kur Neymar dhe Cavani u zunë me duar në dhomat e zhveshjes, pasi më parë i kishin vjedhur topin njëri-tjetrit në fushë, në episodet faullesh apo penalltie. Sherri mes “yjeve” është konfirmuar nga gazetat e të gjithë Europës dhe ...

Read More »

Vjen fundi i fitoreve radhazi, Inter me fat që barazoi me Bologna-n

Bologna i ka dhënë fund fitoreve radhazi të Inter në Serie A. Në javën e pestë të kampionatit italian, Inter duhet të ndihet shumë me fat që arriti të marrë një pikë ndaj një skuadre e cila për shumicën e lojës ishte dominuese në fushë duke vënë në vështirësi të madhe skuadrën e Spalletti-t. Që në minutat e para u ...

Read More »

Leo Messi bën “poker” me gola, Barcelona fillon arratisjen…

Barcelona gdhin në krye të La Liga me pesë pikë më shumë se Sevilla e vendit të dytë dhe me shtatë pikë më shumë se Real Madrid, kampion i Spanjës në fuqi, me një ndeshje më shumë të luajtura se epiket e tjera, pikërisht atë të fituar në “Camp Nou”, 6-1 ndaj Eibar. Katalanasit kanë dominuar në çdo aspekt dhe ...

Read More »

Çfarë fati i keq për Amir Abrashin!

Amir Abrashi është i pafat, pasi tashmë që ishte kthyer titullar te Frajburgu dhe po luante rregullisht, ka pësuar një dëmtim në gju që do ta lërë për disa kohë jashtë fushave të blerta. Kontrollet mjekësore kanë treguar se mesfushori i Kombëtares ka një zgjatje të ligamentin, dëmtim që kërkon minimalisht 4 javë për t’u rikuperuar, por mund të zgjasë ...

Read More »

Guardiola: U largova nga Bayern, se Anglia është një nder

Pak ditë më parë, Ilkay Gündogan zbuloi se arsyeja kryesore pse Pep Guardiola u largua nga Bayern është se nuk u lejua të transferonte lojtarët që donte. Katalanasi, sipas tij, donte atë dhe shokët e tij të skuadrës te Manchester City, aty ku edhe Pep punon tani, Leroy Sané dhe Kevin de Bruyne. Vetë trajneri, në një intervistë të fundit, i ka konfirmuar këto ...

Read More »

Shëndija e pa mëshirëshme ndaj Rabotniçkit..

Rabotniçki vs Shkëndija 2-6 Shkëndija nuk llogarit fare Rabotniçkin në Shkup, thjesht ishte si një stërvitje për Tetovaret në xhiron e 5-të të Ligës së Parë të Maqedonisë. Kuqezinjtë” deklasojnë Rabotniçkin në Shkup, duke shënuar një prej fitoreve më bindëse në historikun e klubit në Ligën e Parë. 6:2 ishte rezultati final, me një lojë që pati edhe po aq ...

Read More »

Dybala është “magjistar”, tre gola për pikët e plota…

8 gola në 4 ndeshje gjatë këtij sezoni, 52 gola në 100 ndeshje gjithsej me fanellën e Juventus, në të gjitha veprimtaritë, tre prej të cilëve në fitoren e sotme, me rezultatin 3-1, që bardhezinjtë e Max Allegri arritën ndaj Sassuolo. Paulo Dybala është gjithnjë e më shumë lider i Juventus, skuadra që synon të fitojë titullin e shtatë kampion ...

Read More »

Përfundon ndeshja Renova 1-0 Pelister

Renova 0-0 Pelister përfundon pjesa e pare me kontroll të plotë të lojës nga ana e Renovës por edhe me shumë shanse për shënim goli por pa konkretizim të shanseve. Kishte dhe një penallti në favor të tetovarëve por referi nuk ishte i të njejtit mendim. Renova arriti të regjistroj fitore minimale 1-0 ndaj fituesit të Kupës Pelisterit. Renova gjatë ...

Read More »

Ylli Shqiptar vazhdon te shkelqeje ne La Liga (Video)

Enis Bardhi ka shënuar gol në kuadër të xhiros së katërt të la Ligës. Mesfushori shqiptar ka realizuar golin e barazimit për Levanten në takimin kundër Valencias. Golin e parë për Valencian e shënoi Rodrigo, dhjetë minuta para se të shënoi Enis Bardhi. Pjesa e parë ka përfunduar 1-1, megjithëse te dyja skuadrat patën edhe disa raste për shënim.

Read More »

Leo Messi synon golashënuesin kryesor në historinë e ligave kryesore

Është e vërtetë se Leo Messi është shumë më tepër se numra, por është edhe numra. Me 354 gola të shënuar në ligën spanjolle, nga i pari ndaj Albacete, në maj 2005, tek i fundit kundër Espanyol, të shtunën e kaluar, sulmi i tij për fronin e golashënuesit më të mirë në historinë e ligave të mëdha europiane duket një ...

Read More »

Kuqezezat shqiptare nuk i bëjnë dot ballë Zvicrës

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave, e drejtuar nga trajneri Armir Grima, ka humbur ndeshjen e parë në grupe, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2019. Zvicra ka fituar 4-1 në “Elbasan Arena” ndaj kuqezezave shqiptare. Një ndeshje pa shumë histori, Shqipëria ka rezistuar vetëm 23 minuta, kur Brunner ka gjetur golin e parë. Në të 39-ën, Bachmann dyfishon për ...

Read More »

Juventus, prokuroria kërkon 2 vite e gjysmë për Agnelli-n

Dy vite e gjysmë skualifikim për presidentin e Juventus, Andrea Agnelli, për bashkëpunimin e tij me tifozët ultras bardhezi. Kjo, sipas “Ansa”-s, është masa që ka kërkuar shefi i prokurorisë së Federatës Italiane të Futbollit, Giuseppe Pecoraro, në gjyqin sportiv që po zhvillohet në lidhje me çështjen e tifozëve ultras dhe biletave. Përveç dy viteve dhe 6 muajve për Andrea ...

Read More »

Shqipëri-Itali, biletat vetëm online !?

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri Itali, por ajo që bie në sy është fakti që në njoftim thuhet se mund të blihen vetëm online. FSHF para ndeshjes me Lihtenshtejnin bëri një promocion, ku mund të blije biletat për të dyja ndeshjet, përfshirë edhe përballjen me Italinë, por në pikat e ...

Read More »

Nisi si “ëndërr”, Dinamo zgjon Skënderbeun

E nis me humbje eksperiencën e dytë në tre vite në grupet e Europa Ligë, Skënderbeu. Pas një pjese të parë të mbyllur në avantazh, korçarët përmbysen në të dytën dhe janë të fundit në grupin B. ndërkohë sfida tjetër e këtij grupi mes Jang Bojs dhe Partizanit të Beogradit është mbyllur në barazim. Ndeshja nis mirë për Skënderbeun, që ...

Read More »

Rashica dy asiste, por Strakosha dhe Lacio shkëlqejnë sërish

  Rashica dy asiste, por Strakosha dhe Lacio shkëlqejnë sërish Lacio mundi Milanin javën e shkuar dhe e ka nisur shkëlqyeshëm edhe në Europa League, duke fituar 3-2 në Arnhem ndaj Viteses, me përmbysje. Simone Inzagi bëri pak rotacion, por konfirmoi Strakoshën në portë dhe portieri i Shqipërisë nuk zhgënjeu (nota 6-7 në mediat italiane), edhe pse pësoi dy gola, ...

Read More »

Juventus betonizon kreun

​Juventus ka shënuar fitore të merituar ndaj Crotones me rezultat 0:2 Skuadra e Juventusit ka vazhduar me fitore në Serie A, pasi ka mposhtur në udhëtim Crotonen me rezultat 0:2. Golin e parë për Juventusin e shënoi Mario Mandzukic, ndërsa golin e dytë Gonzalo Higuain. Pas kësaj fitoreje Juventus mbetet në vendin e parë me 57 pikë, shtatë më shumë ...

Read More »

Zidane nuk brengoset për lëndime (Foto)

Real Madrid po ka probleme me lëndime, por duket se kjo nuk është shqetësim për trajnerin Zinedine Zidane, i cili ka një skuadër të fuqishme. “Squawka News” ka publikuar dy formacioni të ndryshme me mungesat e lojtarëve kryesor, e që Real Madridi ka pasur sukses këtë edicion. Vlen të theksohet ndeshja kundër Sevillas e Granad, ku Zidane përdori shumë rotacionet ...

Read More »

Skuadrat që kaluan tutje dhe ato që do të luajnë në Ligën e Evropës

Sot janë mbyllur ndeshjet e gjashta të fazës së grupeve dhe dihen edhe pozitat e  tetë skuadrave.   Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, Barcelona, City, Atletico dhe Bayern janë tetë skuadrat që kanë dalë nga faza e grupeve për grupet A,B,C,D. Vendet e para janë siguruar për Arsenalin, Napolin, Barcelonën dhe Atletrico, ndërsa vendet e dyta janë për City, Benfica, PSG-në ...

Read More »

Kjo femër superseksi e fton për…. por sulmuesi i Lacios bën veprimin idiot (FOTO/VIDEO)

Sulmuesi i Lacios, Ciro Immobile  i cili ka qenë në formë të mirë në Serie A këtë sezon, është shumë tepër i zënë në lojën e tij për t’iu përgjigjur gruas së tij. Gruaja e tij ka postuar një video në Instagram  ku shihet duke thirrur Immobilen pro ai nuk ia var dhe vazhdon q ëtë luaj në Play Station. ...

Read More »

Nuk ka fitues ndërmjet Luftëtarit dhe Vllaznisë

Luftëtari dhe Vllaznia ndanë nga një pikë, në ndeshjen që hapi javën e gjashtë të Kategorisë Superiore. Sfida e luajtur në Peqin përfundoi me shifrat 1-1 dhe u karakterizua nga episodet në rastet e golave, duke i lënë të dyja ekipet përgjysmë të kënaqura. Me dy debutues në formacionin titullar, sulmuesin Arlind Kalaja dhemesfushori Eraldo Çinari, Vllaznia e nisi sfidën ...

Read More »

Skënderbeu për rekord, Teuta bie në fund

Andrea Agostinelli është fituesi i duelit të strategëve italianë në Korçë. Skënderbeu fitoi minimalisht përballë Teutës së debutuesit Roberto Çevoli, falë një goli të realizuar në kohën shtesë. Një sukses me të cilin kampionët e Shqipërisë barazuan ecurinë rekord të edicionit të kaluar, me 6 fitore radhazi në 6 javët e para. Miqtë mund të kishin befasuar prej sekondave të ...

Read More »

Muzaka bën “heroin”, Tirana mposht Korabin

Gjergji Muzaka nderon Tiranën. Një gol i realizuar në fund nga mesfushori 32-vjeçar i mjaftoi skuadrës së Ilir Dajës për të mposhtur 1-0 Korabin në Selman Stërmasi. Fitorja e dytë radhazi për bardheblutë që tashmë e shohin veten në kuotën e 10 pikëve në tabelën e klasifikimit po aq sa edhe Kukësi me dy skuadrat që ndajnë mes tyre vendin ...

Read More »

“Ndeshja e Paqes”, grindje mes Maradonës dhe Veronit

Në stadiumin Olimpico të Romës u zhvillua ndeshja e bamirësisë “Të bashkuar për paqen”. Një event i kërkuar nga Papa Françesku, për të ndihmuar zonat e Italisë, të goditura nga tërmetet e 24 gushtit të kaluar.Gjatë pasdites së të mërkurës Papa foli për paqen dhe i dhuroi protagonistëve të ndeshjes nga një medalje me simbolin e ullirit. Edhe pse spektatorët ...

Read More »