ShowBiz

John Krasniqi me këngë nga diaspora, i rri afër atdheut

Këngëtari me origjinë nga Drenica e Kosovës, John Krasniqi, ka pasion këngën popullore e folklorike, mjet me të cilin ngroh shpirtin e dashamirëve të margaritarëve të folklorit në diasporë, në ShBA. Kënga për Z. Krasniqi është më shumë se pasion, është jetë, jetë të cilën me këngë atdhetare ia falë mërgimtarëve, në festivale dhe tubime ku flitet dhe këndohet shqip. ...

Read More »

Një këngë prekëse që i kushtohet bashkëshortes vjen nga Naser Mitrovica (Video)

I lindur në Bajrë të Mitrovicës, Naser Mitrovica vjen nga një familje e vjetër qytetare. Ai ka filluar të këndojë që si fëmijë duke bërë kështu që talenti i tij të shkëlqejë thuajse në gjithë Kosovën. Vokali i tij oriental bëri që krahas muzikës shqipe, Naseri të këndojë edhe në gjuhën turke. Angazhimi i tij në muzikë është falë nënës ...

Read More »

I këndon ‘Pikturës’ por së shpejti do bëhet një yll i vërtetë (Video)

Lola është tetë vjeçare, paraqitja e saj skenike ka qenë në moshën 6 vjeçare ndërkohë që këngët të cilat i ka realizuar titullohen: Pushimet dimërore, Piktura dhe Macja. Lola vijon mësimet në klasën e tretë dhe është anëtare e korit Siparantum Kids udhëhequr nga profesori Memli Kelmendi. ‘Piktura’ është publikuar muaj më herët ndërkohë që Lola është duke punuar edhe ...

Read More »

Dini Casanova vjen së shpejti me një projekt të ri por shumë ndryshe

Dini Casanova është duke bërë gati një videoprojekt të ri të cilin është duke e xhiruar jashtë vendit, ndonëse akoma nuk ka vendosur për lokacionin, ai thekson se kënga që e ka bërë do jetë ritmike e zhanrit Reggaton ndërkohë që pasiqë është kthyer nga Milano ai fillon aktivitetin e tij muzikorë për të bërë boom me projektin e ri. ...

Read More »

Reperi shqiptarë Yeeci sjellë videoklipin më të ri “Cartier” (Video)

Ahmet Xhemajli reperi i lindur në Prishtinë i rritur në Ferizaj i cili jeton e vepron në Geneve të Zvicrres sapo ka lansuar videoklipin e tij të fundit klip ky i cili është duke u pritur mjaftë mirë dhe po gjenë mbeshtetjen e publikut! Muzikën e vlerësoj si lëndë narkotike nga e cila nuk kam mund të largohesh sepse muziken ...

Read More »

“Drama” një hit i ri nga Big Papi

“Drama” quhet projekti më i ri ardhur nga reperi i njohur Big Papi, një këngë me një klip mjaft të bukur. Vetëm pak orë pas lansimit në Youtube kënga ka nisur të pritet mjaft mir dhe të marrë komente pozitive, ndërsa është punuar me muzikë nga Granit Gashi dhe Celik Lipa me tekts nga Mercy dhe Big Papi e video ...

Read More »

Granit Ahmeti së shpejti godet me ‘Si hije’ (Video)

Një projekt që është në ardhje së shpejti që është realizuar nga këngëtari i njohur Granit Ahmeti. Këngëtari atraktiv që jeton në Zvicër tashmë ka përfunduar videoprojektin e rradhës që flitet se është një super këngë e bukur e që nga publikimi i parë do të jetë një hit i vërtetë. Graniti në skenën shqiptare njihet si një prej meshkujve ...

Read More »

Pas duetit me Big Mamën dhe Kallashin, Gasso: Do isha martuar edhe me këngëtare

Njihet si një prej reperëve të ri por shumë të pashëm të skenës shqiptare, Gazmend Maliqi apo i njohur ndryshe si Gasso ka ardhur me një projekt të ri dhe një këngë ritmike e cila është pritur mirë nga publiku. Ai këtë herë vjen në një bisedë për Panorama plus duke treguar të rejat e tij. Sa i kënaqur je ...

Read More »

Alida Duka: Muzika është pasioni im që më zgjatë jetën

Një këngëtare shumë e njohur shqiptare që jeton e vepron në Gjermani, Alida ndryshe e njohur edhe si motra e Stine vendos të rrëfehet për Infrared të gazetës Koha duke treguar të rejat e saja mbi muzikën e jetën në gjermani. Këngëtarja thotë se thuajse çdo vikend e kalon duke kënduar ndërsa punon edhe si zv.menaxhere në një hotel në ...

Read More »

Bukur dhe plot ritëm vjen Shkurta Selimi në “Pikë mu bone”

“Pikë mu bone” kështu quhet kënga më e re ardhur nga këngëtarja Shkurta Selimi e cila ka nisur të pëlqehet mjaft. Kënga ka muzikën e punuar nga 2 Ton e me tekst nga Ghulo e video është realizuar nga Bugg Production. Shkurta vjen më bukur e më me ritëm se kurrë më parë e këngën ia vlen ta shihni e ...

Read More »

Këngëtari i njohur vjen me projekte të reja (Video)

Kujtim Ibrahimi është zë i njohur e i pëlqyer, që ia ka dalë sukseshëm në fushën e muzikës. Publiku e dëgjon me ëndje prej vitesh, ndërkohë 2018-shi ishte mjaftë i sukseshëm për të. Këngëtari gjatë gjithë vitit ishte i angazhuar në dasma e mbrëmje muzikore, andaj jo më kot thotë se do të donte që secili vit të ishte si ...

Read More »

Ermal Meta do të jetë supriza e Festivalit

Ermal Meta këngëtari me origjinë shqiptare  i cili karrieren e tij e ka zhvilluar në Itali do të jetë supriza e e edicionit 57 të Festivalit të Radios Televizionit Shqiptar. Ai do të konkurojë në festival me këngën e tij dhe ka dëshirën e madhe të fitoj dhe të përfaqësoj Shqipërinë në eurovizion. Kjo është hera e parë që këngëtari ...

Read More »

Alketa Vejsiu jep lajmin e hidhur nga ‘Dance With Me’

Prej disa javësh spektakli ‘Dance With Me’ është kthyer në qendrën e vëmendjes së teleshikuesve, por Alketa sapo dha një njoftim, që nuk do i pëlqejë aspak adhuruesve të këtij spektakli. “Na vjen keq se është finalja, do shpallim fituesin. 24 dhjetori do jetë nata e fundit fare. Kaq është ky udhëtim, kështu ikin vitet e jetës”, u shpreh Alketa.

Read More »

Këngë e bukur për gurbetin këndohet nga Rrezi Lanaj (Video)

Rezonar Lanaj është 12 vjeç, i lindur në Darmstadt të Gjermanisë. Jeton me familje në rrethinën e Groß Gerau. Talentin e tij në muzikë e kanë zbuluar që në çerdhe ku mësuesja e tij e muzikës insiston që Rrezi të meret me këndim. Ai vijon mësimet por edhe pse ka lindur në Gjermani zemra i rreh dhe flet shqip, ndërkohë ...

Read More »

Detja thotë ‘Karramele’ (Video)

Me muzikë dhe orkestrim nga Stamatis Saleas dhe tekst nga Vani Bica ney nga Nikos Saleas, këngëtarja me prejardhje nga Drenica por që jeton në Gjermani sjellë këngën më të re të titulluar ‘Karramele’. Detja me muzikë meret qe pesë vite dhe deri më tani ka realizuar disa videoprojekte ndërkohë që të fundit e ka realizuar VSM kurse është publikuar ...

Read More »

Ylli i muzikës vjen me ‘Sa halle e probleme’ (Video)

Këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare Mimoza Nelaj ka publikuar një projekt të ri të titulluar ‘Sa halle e probleme’, projekt ky i punuar me tekst nga Avni Qahili dhe muzikë nga Ramadan Selimi ndërkohë që projekti është publikuar në platformën më të madhe ArkivaShqip. Mimoza, përndryshe është shumë aktive në muzikë duke qenë e pranishme në ahengje e mbrëmje ...

Read More »

Kujtim Ibrahimi godet me disa hite për fundvit

Kujtim Ibrahimi është zë i njohur e i pëlqyer, që ia ka dalë sukseshëm në fushën e muzikës. Publiku e dëgjon me ëndje prej vitesh, ndërkohë 2018-shi ishte mjaftë i sukseshëm për të. Këngëtari gjatë gjithë vitit ishte i angazhuar në dasma e mbrëmje muzikore, andaj jo më kot thotë se do të donte që secili vit të ishte si ...

Read More »

Ky është hiti më i ri nga Manii (Video)

Këngëtarja e njohur Manii vjen me një projekt ritmik të titulluar ‘Papi qulo’, një këngë e bukur dhe ritmike që e sjellë këngëtaren në formë më të mirë të mundëshme. E për këtë mjafton të shihet projekti i saj i ri i realizuar edhe me videoklip derisa këngëtarja vjen mjaft e zjarrtë. Në vazhdim klipi:

Read More »

Me veshje kombëtare, uron festën e Flamurit bukuroshja shqiptare Bernadeta Nikollbibaj

Një nga femrat më të bukura shqiptare që jeton në Zvicër, Bernadeta Nikollbibaj me veshje kombëtare duke mos harruar asnjëherë rrënjët e të parëve tanë ka uruar festën kombëtare të Flamurit duke dashur të lërë gjurmë tek pasardhësit se është një shqiptare e vërtetë…

Read More »

Super e nxehtë dhe kuq e zi, kështu do të vijë në projektin e ri Anna Jenifer

Këngëtarja shqiptare Anna Jenifer pritet që të hedh në qarkullim projektin e saj më të ri ndërkohë që ditën e Flamurit dalin edhe imazhet e saja në të cilat ajo shfaqet kuq e zi sikur ngjyrat e flamurit, e nxehtë e zjarrtë sikur sakrifica e shqiptarit, ndërsa klipi i saj do të përmbajë skena të nxehta e attribute këto këngëtarja ...

Read More »

Vjen ‘About love’ nga GSIIM (Video)

Gëzim Hamiti është i lindur dhe rritur në Gjermani dhe njihet më emer artistik GSIIM. Ai në muzikë ishte inspiruar që në fëmijëri nga babai i tij që këndonte këngë popullore me qifteli. Kjo thuajse ka qenë edhe baza e tij në muzikë, edhe pse është producent ai më shumë dëshiron të shihet si një artist në industrinë muzikore. Me ...

Read More »

Motrat Hajzeri sjellin “Sy lakmitarë”, një super baladë

Ashtu si edhe kishin paralajmëruar artistet e njohura të cilat janë edhe motra Vjollca dhe Emine Hajzeri kanë ardhur me një super baladë. Kënga mban titullin “Sy lakmitarë” dhe ka një klip mjaft të bukur realizuar nga RedMediaKS, ndërsa për tekstin dhe muzikën është kujdesur Arsim Bunjaku dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku. Balada është vërtetë e bukur dhe mjaft e ...

Read More »

Fjorela Forde vjen mjaft sensuale me ‘Lagem po nuk tretem’ (Video)

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë Fjorela Forde ka hedhur në qarkullim një tjetër projekt muzikorë të titulluar ‘Lagem po nuk tretem’ një këngë e dashurisë e lehtë dhe me një videoprojekt mjaft sensual që është realizuar në bregdetë. E për të ndjekur atë klikoni në vazhdim:

Read More »

Biznesmeni Astrit Salihu pjesë e projektit filmik ‘Dashuria s’mjafton’

“Dashuria s’mjafton” me regji e skenar të Drilon Hoxhës, i sjellë si një film aksion i ndërthurur me dramën dhe intrigën. Dashuria nuk është e mjaftueshme për të arritur synimet e vendosura dhe shihet si pengesë, e të duhet të bësh pakt me botën e krimit dhe shpesh të sakrifikosh shokët e familjen për ambicien. E vetmja vlerë qe i ...

Read More »

Hajrie Abazi sjellë projektin e ri të titulluar ‘Tka fal Zoti yll bajrak’ (Video)

Hajrie Abazi është nga Mitrovica por jeton dhe vepron në Gjermani. Ka filluar të meret me muzikë tash e shtatë vite dhe atë kryesisht me muzikë popullore dhe qytetare. Projektet e saja muzikore i ka filluar para tre viteve duke realizuar kështu tre këngë të titulluara ‘Motër mërgimtare, Nusja e dhëndri dhe tash së fundi edhe këngën T’ka fal Zoti ...

Read More »

Detja thotë ‘Karramele’ në projektin e ri (Video)

Me muzikë dhe orkestrim nga Stamatis Saleas dhe tekst nga Vani Bica ney nga Nikos Saleas, këngëtarja me prejardhje nga Drenica por që jeton në Gjermani sjellë këngën më të re të titulluar ‘Karramele’. Detja me muzikë meret qe pesë vite dhe deri më tani ka realizuar disa videoprojekte ndërkohë që të fundit e ka realizuar VSM kurse është publikuar ...

Read More »

Një klip me skena të nxehta për këngën ‘Lej skenat’ nga Gasso dhe Dj Escoman (Video)

Një këngë ritmike e bukur dhe me mjaft shije, si dhe një videoklip mjaft provokativ që rezulton në bazë të fabulës së këngës është sjellë nga reperi i njohur Gasso në bashkëpunim me një nga dj më të njohur në Kosovë, Dj Escoman të titulluar ‘Lej skenat’. Që nga dalja kjo këngë është kthyer në një hit për shkak të ...

Read More »

Ky është bashkëpunimi mes Mik dhe Rrok (Video)

“Për vllazni” titullohet projekti më ri i publikuar nga dy reperët shqiptarë që tashmë jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mik dhe Rrok, nuk dinë të ndalen. Me tekst nga Mik dhe Rrok ndërsa produksion i The scientist ndërkohë që videoklipi është realizuar nga Flexmartian kurse ky projekt bën pjesë në albumin e tyre të titulluar ‘Shqipes Up’, ju ...

Read More »

Premierë Videoklipi më i ri nga artisti ‘LUGANO’ (Video)

Tregut muzikorë shqiptarë dhe evropianë sonte ju shtua dhe një hit pas daljes në youtube të këngës me të re të artistit shqiptarë LUGANO Kënga titullohet “Erinnerungen“ dhe ka një temë shum të veqantë e bashkangjitur me melodi përfekte! Ky është projekti i radhës së artistit “. LUGANO“ i cili premton se nuk do ndalet asnjëhere së punuari për publikun ...

Read More »

Ky është hiti i Lok Komonit (Video)

Ylli i muzikës shqipe, një nga këngëtarët me vokalin më të mirë ka hedhur në treg këngën më të re të titulluar ‘Babë e nënë’, një badalë të mrekullueshme që ju kushtohet prindërve vjen pikëtisht nga Lok Komoni. Videoklipi i kësaj kënge është punuar nga BUG Production derisa është publikuar nga platforma më e madhe shqiptare ArkivaShqip. Krahas muzikës live ...

Read More »

Kujt i thotë ‘Asnihere’ Fati Kasaj (Video)

Këngëtari i ri 24 vjeçarë Fati Kasaj vjen me një projekt të ri të titulluar ‘Asnihere’ një këngë ritmike që po ndez atmosferën në këto ditë të ftohta vjeshte. Me tekst nga vet këngëtari dhe muzikë prej Thai beats dhe Don Gima, ndërkohë që për videoklipin është përkujdesur Besian Kukiqi, djaloshi nga Prizreni që jeton në Gjermani pritet që të ...

Read More »

Ibrahim Kasami nuk ka të ndalur… (Video)

Ibrahim Kasami është zëri që jehon kudo, një këngëtar që është dëshmuar prej vitesh, duke sjellë këngë të bukura, videoklipe interesante dhe duke qenë përherë pranë publikut të gjërë. I pranishëm në dasma, ahengje, mbrëmje muzikore, e gjitjashtu produktiv në industrinë e muzikës me këngë hite. Ibrahim Kasami, ia ka dalë sukseshëm që të jetë ndër këngëtarët më të angazhuar ...

Read More »

Vjen projekti i ri nga këngëtarja Matilda (Video)

Matilda është nga Tirana mirëpo prej 5 vitesh këndon dhe performon në diasporë në shumë mbrëmje muzikore, ndërkohë që ka filluar të merr pjesë edhe ne ahengje familjare e kryesisht në Maqedoni. “Do jem me ty” është projekti i saj i tretë profesional, këngë kjo e punuar nga Vullnet Ibraimi derisa videoklipi është realizuar nga Endi Hoxha. Matilda ka studiuar ...

Read More »

Ky është projekti ma i ri i Eraldës që ia kushton shoqërisë (Video)

Një këngë plot ritëm që i dedikohet shoqërisë vjen këtë herë nga këngëtarja e njohur Eralda Jashari, një emër tashmë i njohur i skenës që sjellë projektin e ri për publikun shqiptarë me tekst nga Gëzim Mneri e muzikës nga Zani Loca derisa orkestrimi nga Samuel Kodra kurse në sax Klidi Loca derisa video është realizuar nga Look ES. Eralda ...

Read More »

Një këngë e lehtë dhe e bukur e sjellë nga Leonard Alija po pushton publikun

Këngëtari pejan Leonard Alija ka hedhur në qarkullim një tjetër projekt muzikorë të finalizuar edhe me videoklip të cilin e ka titulluar ‘Merre zemrën’, një këngë e lehtë e mrekullueshme e cila i kushtohet dashurisë. Me tekst nga Suzana Fazliu e muzikë dhe orkestrim nga Veton Ademi, video e realizuar nga Alban Alija kurse në violin Lino Elezoski. Ky projekt ...

Read More »

Me çka e mund Dashuria Bilaj – Kallashin?

Bukuroshja Dashurie Bilaj është kthyer plotësisht në qendër të vëmendjes. Për të po flotet e përflitet poshtë e lartë për gjëra të ndryshme. U krahasua me Merlin Monroe, ikonën e bukurisë, ndërkaq asetet e saj gjithmonë gjejnë vend për diskutim. Miss Grande Albania dhe këngëtarja e njohur, thuhet të jetë pa asnjë operacion plastik, ndërkohë që koleget e saj përfliten ...

Read More »

Mërgim Mjeku lanson projektin e ri “My Loco”

Mërgim Mjeku ka sjell projektin e ri “My Loco”. Ky projekt është realizuar edhe me videoklip që është punuar nga”Filmnation”. Kënga tanimë është në kanalin zyrtar, Youtube dhe pritet që të ketë suksesin e dëshiruar nga publiku.

Read More »

Albina Kelmendi publikon hitin “Ishim”

Këngëtarja Albina Kelmendi ka publikuar këngën e saj më të re “Ishim”. Muzika dhe orkestrimi është bërë nga Duobass Records, transmeton Koha.net. Tekstin e kësaj kënga e ka shkruar Arbnor Gashi. Derisa videoklipin e ka punuar Urban Graphics.

Read More »

Beauty Lil: Ju tregoj eksperiencën time në jurinë e “Miss Asia 2018”

Ka nisur që në moshë të re të meret me art, fillimisht me muzikë duke sjellë kështu trende nga më interesantet në skenën muzikore shqiptare e më pas edhe në sfera të tjera duke u bërë kështu një nga femrat më të guximshme që ka dashur të sfidojë veten në shumë sfera. Beauty Lil tashmë meret me salonin e bukurisë ...

Read More »

Dy bombat shqiptare, shkëlqejnë në videoklipin e reperit të TBA Kobra (Video)

Është lansuar videoklipi i reperit Kobra AKA Helmuesi, i cili brenda pak ditëve ka marr shumë klikime, e protagonistet kryesore te videoklipit janë Bernadeta Anna Nikollbibaj, “Miss Grande Kosova” dhe motra e saj, modelja e famëshme Lea, të cilat me bukurinë e tye kanë shkëlqyer shumë në videoklipin e Kobres.

Read More »

Ky është reperi i hitit `I martum me lojën` (Video)

Quhet Shpresmir Beqiri por në skenën e artit është prezantuar me emrin Mili, është 22 vjeç me prejardhje nga Tetova mirëpo jeton dhe vepron në SHBA. “I martum me lojë’ është projekti i tij i dytë të cilin e ka realizuar me videoklip dhe brenda tre jave ai do të sjellë edhe një tjetër projekt gjithashtu bombastic. Tekstin dhe muzikën ...

Read More »

Flet reperi i hitit ‘9 Milly’, Zerocin: Ju tregoj synimin tim (Video)

Është i ri, i pashëm dhe një djal shumë ambicioz. Zerocin, me prejardhje është nga Tetova por jeton në Gjermani, ka dy vite që meret me muzikë e deri më tani ka realizuar disa projekte, ndërkohë që ka pak ditë që ka hedhur në qarkullim një tjetër hit të titulluar ‘9 Milly’. Se nga e gjenë inspirimin rreth muzikës dhe ...

Read More »

“Merre” nga Lumi dhe Mirjeta hiti më i ri në estradë (Video)

Lumi dhe Mirjeta Tërshana janë vëlla e motër, por janë edhe kolegë, janë zëra të mrekullueshëm që prej vitesh e kanë dëshmuar talentin e tyre në muzikë, e që kanë shkëlqyer duke sjellë projekte të bukura e të dëgjuara nga audienca. Kanë karrierë të gjatë, janë dëshmuar në festivale, ku kanë fituar çmime e trofe, kanë kënduar në shumë koncerte ...

Read More »

Dy motrat shqiptare të preferuarat e fotografëve zviceran (Foto)

Janë dy nga motrat më të famshme dhe më të suksesshme në botën e shoubizzit dhe pasarelat e modës në Zvicër. Bernadeta dhe Lea thuajse ngjasojnë shumë në mes veti sa që në disa foto nuk mund të dallosh cila është Bernadeta e cila është Lea, kështu që për të dalluar ato duhet shikuar me shumë vëmendje fotot. Projektet e ...

Read More »

Projekti i fundit i Florim Flori Gega pritet jashtëzakonisht mirë nga publiku (Video)

Florim Flori Gega ka ardhur më një mega projekt, ku këngëtari ka risjellë këngën popullore ‘Zoti i shpisë’ në versionin modern. Kjo kengë dhe komplet projekti eshtë mirëpritur nga audienca që në fillim. Projekti në fjalë është mbikqyrur nga fillimi deri në finalizim nga menaxheri i industrisë muzikore Labinot Nuraj. Muzika është punuar nga Granit Gashi (Massive Production), klipi nga ...

Read More »

“Tradita jonë”, një super projekt që vjen fuqishëm nga Gazmend Kelmendi (Video)

Po rikthehet fuqishëm pas një sezone të stërngarkuar me një videoprojekt shumë interesant. Gazmend Kelmendi këngëtari i cili prej 20 vitesh jeton në Suedi vjen me një këngë të titulluar ‘Tradita jonë’, projekt ky me tekst dhe muzikë nga Fatmir Muja kurse orkestrim nga Nexhat Mujovi-Ëirusi. E rëndësishme në këtë projekt është se këngëtari si protagonist e ka gjyshin, babain ...

Read More »

Kjo është bomba e pasarelave dhe fotosesioneve

Është shumë unike si në stil e në dukje, një femër me shumë klas, e një nga emrat më të njohur të modës në Zvicër ndërkohë që me prejardhje është shqiptare. Bëhet fjalë për bombastiken Lea Galliker, modelja e cila nuk din të ndalet me projektet e saja të cilat janë të shumta. Fotosesionet që ajo realizon janë të mahnitshme ...

Read More »

Bukuroshja shqiptare pjesë e videoprojektit të reperit të grupit TBA

Një videoprojekt që po bëhet gati nga një prej reperëve më të njohur të grupit TBA e që për momentin mbahet sekret emri i tij mirëpo xhirimet e videoklipit janë realizuar në qytetet zvicerane derisa pjesë e këtij projekti ai ka zgjedhur bukuroshen e njohur shqiptare modelen më të përfolur të momentit Bernadeta Nikollbibaj. E duke e ditur që është ...

Read More »

Fatë Berisha vjen me super projektin e titulluar ‘Nuse e tjetër kujt’ (Video)

Një këngë ritmike që vjen në duet mes Dritan Sadikajt dhe këngëtares bukuroshe Fatë Berisha po ndez shumë publikun për shkak të tematikës. Titullohet ‘Nuse e tjetër kujt’ dhe është plot ritëm. Ka pak ditë që është publikuar mirëpo ka mbledhur mijëra klikime pasiqë fabula e këngës është shumë interesante duke e rikthyer kështu Fatën në një tjetër version pas ...

Read More »

Një videoklip realizuar në kullën e Boletinëve, e kënga kushtuar dëshmorit Safetit e sjellë Driton Jakaj (Video)

Trimërisë së tij i janë thurur këngë e vargje, e tani me një projekt dedikues sapo ka ardbur edbe këngëtari Driton Jakaj, i cili me frymë kushtrimi e emocione të thella e sjell këtë projekt muzikor për trimin e madh të Boletinit. Pak javë më parë u paralajmërua projekti i ri i këngëtarit të mirënjohur Driton Jakaj. U tha se ...

Read More »

Njihuni me këngëtarin e hitit “Duhanxhiu” (Video)

Është lindur në Athinë ndërkohë që me prejardhje nga Shqipëria, e sapo ka hedhur në qarkullim një videoprojekt të titulluar ‘Duhanxhiu” një këngë ritmike të nxehtë dhe të lehtë ku Romeo Imeraj e ka realizuar edhe me videoklip ku shfaqet në skena të ndryshme dhe me pamje mahnitëse në klipin e ri me shumë figurantë. Ndonëse ak ka studiuar për ...

Read More »

Martina Ivezaj: Pas nëntë vitesh ritakova Leonin dhe dashurinë e kurorëzuam me martesë, ja planet në modelizëm

Vajza e cila pak vite më parë ka përfaqësuar Gjermaninë në Miss Bota tashmë nuk është beqare. Martina Ivezaj nga Mali i Zi por që jetonte në Gjermani është bërë nuse shqiptare por në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ka lënë Gjermaninën për Leonin, djalin që shumë vite më parë i kishte vjedhur zemrën me një letër dashurie e që ...

Read More »

“Ti”, kënga me plot ritëm e Alberita Prenit që pritet të godet fuqishëm (Video)

Këngëtarja atraktive Alberita Preni sapo ka sjellë në tregun muzikorë një tjetër videoprojekt për këtë verë të nxehtë,  të cilin e ka titulluar ‘Ti’. Një këngë kjo e bukur e punuar mjeshtërisht nga bashkëpunëtorët të cilët i ka zgjedhur vet këngëtarja, e që i kanë finalizuar një super produksion. Mbi këngën ajo ka bashkëpunuar me produksionin Volt media, muzika Cekicbeatz, ...

Read More »

Në këtë video Edi Furra e dëshmon pse është pa konkurrencë

Këngëtari Edi Furra sapo ka lansuar projektin e ri muzikor, këngën me titull “Hajde Gjakovare”. Kjo këngë ka marrë vëmendje të madhe mediatike, pasi po flitet e përflitet kudo. Ndërkohë që përmes kësaj kënge të tij gjakovaret u vendosen plotësisht në qendër të vëmendjes, këngëtari nuk po ndalet së qeni i angazhuar në dasma e ahengje. Edi, e ka dëshmuar ...

Read More »

Së shpejti shpërthen në projektin e ri, Anna Jenifer

Këngëtarja e njohur Anna Jenifer pritet që shumë shpejtë të përfundojë xhirimet e videoprojektit më të ri të cilin është duke e punuar. Ajo në këtë projekt do të vijë shumë bombastike gjë e cila shihet edhe në imazhet e shkëputura nga ky videoprojekt ku këngëtarja Anna Jenifer nxjer në pah anën e saj bombastike, gjoksin e mahnitshëm.

Read More »

Paris Hilton në gjah pas biznesmenit shqiptarë, ja si e ‘peshkon’ në Mýkonos të Greqisë

Ajo është femra më e famshme e shou-bizzit botërorë mirëpo edhe përkundër asaj nuk mund të tejkalojë pa u lakmuar tek meshkujt shqiptarë. Ndoshta kjo për faktin se ai është i lakmuar nga shumë femra super seksi qoftë të njohura të skenës e të panjohura. Paris Hilton, manjatia e njohur në mbarë botën vetëm pak ditë më parë është kapur ...

Read More »

1 milion i Kelit po shpërthen gjithandej, klipi me përmasa të jashtëzakonshme i xhiruar në Santorini

Është një nga këngëtarët që krijon gjithmonë hite dhe projekte që brenda një viti janë të shumtë ndërkohë që ai zgjedh gjithmonë vende të jashtëzakonshme që projektet të dalin sa më të bukura. Keli është këngëtari i parë shqiptarë që ka xhiruar videoklip në Santorini, vend pushim që i josh të gjithë milionerët e botës e që për këtë projekt ...

Read More »

Merita Sahiti vjen me këngë live të mrekullueshme si pjesë e projekteve të fundit (Video)

Pak më parë Merita Sahiti prezantoj këngën me titull “Hajde nuse dalë nga dalë”, që u pëlqye mjaftë nga publiku. Këngëtarja e mirënjohur sapo është rikthyer me pesë këngë të reja, të bukura dhe që i përshtaten sezones. Merita Sahiti është këngëtare e dëshmuar, zë i bukur e që ke dëshirë ta dëgjosh. Është nga ato këngëtare që këngës ia ...

Read More »

“Jam shqiptare e kam për nderë’, megaprojekti me motive patriotike që rikthen Fahrije Zogajn (Video)

Një këngë me mjaft ritëm dhe motive patriotike nën titullin ‘Jam shqiptare e kam për nderë’ ka vetëm pak ditë që është hedhur në qarkullim nga këngëtarja e njohur e muzikës së pastër shqipe Fahrije Zogaj. Me muzikë dhe aranzhim nga Valter Beqo dhe produksion nga ë88, tekst nga Armand Trebicka këngëtarja e njohur Fahrije Zogaj ka dashur të sjellë ...

Read More »

Bomba shqiptare publikon klipin plot ritëm, konkurencë e jashtëzakonshme në estradë (Video)

Me muzikë nga Cricket e tekst nga Elinel, këngëtarja seksi shqiptare Ermi vjen me një super projekt ritmik që do të na shoqërojë gjatë gjithë sezonës së verës e që këngëtarja nuk din të ndalet. I titulluar ‘Badgal’ për stilin e këngëtares është përkujdesur Lookatme.ks derisa për make up Arbër Bytyqi. Klipi i këngës është realizuar nga ND Film Pro ...

Read More »

Një realitet shqiptarë i realizuar në projekt muzikorë, ja kënga e fundit e Haki Godancit (Video)

Një këngë mjaft e bukur dhe verore me një fabul shumë interesante që flet për realitetin shqiptarë është sjellë vetëm para pak ditës nga këngëtari i njohur i muzikës së pastër shqipe Haki Godanci. Këngëtari Godanci deri më tani për disa këngë ka punuar me tekstshkruesin Milaim Islami ndërkohë që me disa të tjera me Milaim Mezinin e Agim Gashin ...

Read More »

Një yll në ngritje si Tony Noah, vjen super projekti i tij (Video)

“Në vitin 2008 kam punuar në studio profesionale, kemi bërë afër dy albume në gjuhën zvicerane që nuk janë publikuar asnjëherë. Në vitin 2012 kemi krijuar një label 12Points (www.12points-music.ch) në fillim kemi qenë shtatë anëtarë e kemi qenë repera, producent e këngëtar, ndërkohë që kanë dalë disa mixtape dhe disa këngë single. Në vitin 2016 kemi publikuar për herë ...

Read More »

BICCIO, shqiptari i parë në Itali që tenton të pushtojë tregun me rap muzikë (Video)

Ndonëse është i ri dhe që i vogël po bën muzikë rap, ai teksa ka nisur të hedh hapat e parë në muzikën profesionale, ka vendosur që të vij për herë të parë me një projekt rap në gjuhën italiane. Të gjithë e thërasin me emrin artistik BICCIO e që djaloshi nga Maqedonia jeton dhe vepron në Itali nga ku ...

Read More »

Një superprojekt nga Mc Qoppa dhe Florim Flori Gega gjenë mbështetje tek publiku, krejt ‘Kceni, kceni’ (Video)

Titullohet ‘Kceni, kceni’ dhe është një projekt mjaft ritmik dhe me një tekst mjaft të bukur. Kënga është publikuar në kanalin më të madh në youtube ArkivaShqip dhe ka një videorealizim mjaft unik dhe verorë që përshtatet shumë me fabulën e këngës. Edhe pse është në fillim të publikimit ky projekt ka mijëra klikime dhe është pëlqyer jashtëzakonisht shumë nga ...

Read More »

Një këngë gurbeti vjen nga Kadri Gashi, ja inspirimi që morri këngëtari për këtë projekt (Video)

Një këngë mjaftë e mrekullueshme është hedhur në tregun muzikorë nga këngëtari i njohur Kadri Gashi. Duke i kënduar gurbetit e duke u inspiruar nga situata shumë e vështirë në Kosovë atë që populli po përjeton atje e duke u bazuar në ndihmën e madhe që gurbetçarët e japin për popullin e Kosovës. Në një bisedë të fundit këngëtari Gashi ...

Read More »

Yllka Xërxa së shpejti pushton pistat italiane

Ajo njihet me aktivitetin e saj të punës në universitetin Vitrina në Tiranë dhe e njohur për fushatën krah Sali Berishës. Është një menaxhuese e suksesshme e marketingut dhe gjuhëtare e cila ka marrë shumë mirënjohje nga Pegasi Albania, tashmë Yllka Xërxa ka shumë oferta nga partitë kosovare dhe shqiptare ndërkohë që mësojmë se ka bashkëpunim edhe me markën italiane ...

Read More »

Edhe Granit Shala i pranishëm tek premiera e komedisë ‘Biznesmeni n’Dubai’ nga Qumili

Mbrëmë në pallatin e Kulturës në qytetin e Gjakovës mes shumë artistëve dhe artdashëve që ishin të pranishëm është mbajtur premiera e komedisë “Bisnismeni n’Dubai” nën interpretimin e aktorit dhe humoristit të njohur kosovar Sevdai Radogoshi-Qumili, e mes shumë të pranishmëve në këtë premierë ishte dhe bokseri i njohur Granit Shala i cili kishte përgëzuar punën e aktorit të njohur ...

Read More »

Shpërthen sezona e ahengjeve, Bekim Rexhepi sjell projektin e ri ‘M’i këndon bylbyli rreth Vardarit’ (Video)

Një këngë plot ritëm që nxeh atmosferat në ahengjet familjare në trojet shqiptare, një këngë që në vete ka instrumente dhe melodi të pastër shqipe është sjellë nga këngëtari tashmë i njohur Bekim Rexhepi. Ai në këtë projekt i këndon synetisë në prag të sezonave të ahengjeve që në shqiptari janë të zakonshme secilin vit. Për të dëgjuar këtë këngë ...

Read More »

Këngëtarja shqiptare me gjoksin më të bukur?

Anna Jenifer njihet si një nga femrat shqiptare të skenës me gjoksin më të bukur e këtë e vërteton edhe përmes fotografive të saja të cilat i publikon e që shihet se ajo ka një gjoks natyral dhe në top formë ndërsa ajo nuk e ka aspak problem që të ekspozojë atë.

Read More »

Një yll i bukur si Eralda sjell projekt të ri (Video)

Këngëtarja e talentuar Eralda Jashari vjen me projektin e rradhës, me këngën e saj më të re nën tinguj të ngrohtë dhe melodik. ‘Veç ai’ titullohet projekti më i ri i këngëtares shqiptare që sapo ka hedhur në treg. Ndonëse një vajzë dibrane në stil dhe në zë, fillimet e saja i ka pasur në ansamblin artistik të Peshkopisë e ...

Read More »

Thjeshtë një yll në ngritje, Dona sjellë shumë projekte një nga një (Video)

Sapo ka lansuar videoklipin e këngës “Problematik”, një këngë qe të rrëmben me të paren. Edhe këtë herë, titulli goditës dhe ritmi “infektues”. Ka zbarkuar vera, e bashkë me të edhe një mori këngësh, videoklipesh, ritmesh e stilesh të ndryshme. Kjo verë do të jetë edhe e Dona Janoves, këngëtraes sharmante e me zë të mrekullueshëm që prej disa vitesh ...

Read More »

Një histori e vërtetë në këngë, Armant publikon projektin e parë ‘Ministra’ (Video)

Ndonëse është kënga e parë, Armant vjen fuqishëm me një projekt të realizuar me muzikë nga Xhesi Kanani e tekst nga Armant Daja, projekt videoklipi nga Samir Ramadani i cili është njëkohësisht dhe menaxher i tij. Xhirimet janë kryer nga Maurizio Coredor Jimenez e që të gjithë janë pjestarë të grupit. Kënga është e para por që gjatë verës pritet ...

Read More »

Bomba shqiptare djeg Napolin, realizon fotosesion në bregdetin italian

Njihet si një nga femrat më karizmatike shqiptare që jetojnë në diasporë, e bëhet fjalë për Miki Lushtakun drenicaken e zjarrtë që gjithmonë dinë të sjellë vëmendje ngado që udhëton. Ka zgjedhur kështu shtetin italian e më saktësisht qytetin e Napolit për të realizuar fotosesionin më të ri të fustaneve, një nga qytetet më avanturiste që ka Italia, ndërkohë që ...

Read More »

Zana vjen fuqishëm me projektin e ri, ky është hiti (Video)

Zana është vetëm 17 vjeçe e lindur dhe e rritur në Suedi mirëpo me prejardhje nga Kosova, e ky emër i ri i skenës duket si një konkurencë e fuqishme e estradës shqiptare. Pasiqë në projektin e parë ka ardhur fuqishëm me një projekt superior, menaxheri i këngëtares së re shqiptare Labinot Nuraj ka thënë se këngëtarja nuk do të ...

Read More »

Vjen projekti më i ri nga Artesa (Video)

Një këngë verore e ritmike e realizuar në mënyrë profesionale me muzikë e orkestrim nga Labinot Mezini e tekst të Fadil Topallit po rikthehet në skenë këngëtarja e njohur e muzikës argëtuese dhe popullore Artesa Retkoceri. Kënga titullohet ‘Ti zemër po don’ ndërsa klipi është realizuar nga produksioni Aida në dy lokacione, një pjesë e klipit është bërë në Shqipëri ...

Read More »

Si u bë Arsim Hakiqi këngëtar kaq i pëlqyer?

Këngëtar i talentuar, zë i bukur, emër që tashmë njihet nga publiku. Arsim Hakiqi ndër vite ka lansuar këngë të bukura duke i rezervuar kështu vetes vend në zemrat e adhuruesve të muzikës. Këngëtari nga  Llapashtica e Epërme e Podujeves e ka nisur kaherë muzimën. Arsimi gjatë viteve 2001-2003 , ishte anëtar i SHKA-“Flaka e Llapit”, ku e dëshmoi veten ...

Read More »

Hysni Zeqiri nuk ndalet, thotë se pas këngës ‘Për pak’ do sjellë tjera projekte

Nuk është vetëm këngëtar, nuk është vetëm aktor. është këngëtar dhe aktor, është njeri që muzikën e bënë për qejf, pasi e ndjen dhe pasi publiku e ka mirëpritur prej vitesh. Është folur disa herë se si Hysi nuk ka pranuar ti nënshtrohet shijes së mases, të bëjë kompromise, e të këndoj gjithçka. Ai, përherë ka zgjedhur të punoj me ...

Read More »

Reperi Bala publikon këngën `Bebe`

Është reper i ri në skenën shqiptare por që ka talent. Fjala është për repartistin i njohur me emrin artistik Bala që ka publikuar këngën e re, të quajtur ‘Bebe’. Kënga është prodhim i studios Redbox dhe me tekst të vet reperit. ‘Bebe’ është finalizuar edhe me klip mjaft interesant duke u pershtatur edhe me stinën e verës.

Read More »

Nis konfilkti virtual: Sellma ka disa fjalë për Arbana Xharrën!

Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe por edhe për botën. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, në sytë e qindra mijëra njerëzve. Vëmendjen mori pamja e Meghan, grimi e fustani i saj madhështor i cili u komentua më pas nga njerëzit nëpër rrjete sociale. Por, nuk ishin vetëm të huajt ...

Read More »

‘Shumë larg’ super projekti i fundit i Benitos vjen shumë i freskët (Video)

Një këngë me plot rritëm për këtë pranverë të nxehtë është sjellë dje nga këngëtari i njohur Arben Dibrani i njohur si Benito. Me muzikë dhe orkestrim nga Arti ndërsa tekst nga ImperiAlb derisa kënga është finalizuar në ArtiRec kurse video nga Bug production, Benito ka finalizuar kështu projektin e ri muzikorë të titulluar ‘Shumë larg’ një projekt ky mjaft ...

Read More »

Lule Bajra vjen me hitin e ri, këngë që do pushtojë tregun gjatë sezonës verore

Këngëtarja e njohur Lule Bajra tashmë ka finalizuar projektin e ri muzikorë për këtë sezonë verore, ndonëse shumë e angazhuar me evenimente të ndryshme ajo ka gjetur kohë për të përfunduar një këngë të re me bashkëpunëtorë Ilir Beranin dhe Miti Gecin. Pa diskutim kënga do jetë një super hit dhe do dëgjohet gjithandej, e me këtë rast këngëtarja Bajra ...

Read More »

Bomba shqiptare feston ditëlindjen…

Një nga këngëtaret më seksi që ka skena shqiptare dhe që këndon e performon live në diasporë Anna Jenifer sot feston ditëlindjen por duke mos zbuluar vitet se sa mbush por megjithatë ajo duket mjaft në formë dhe me këtë vlen fjala se femrat nuk duhet pyetur për vite. Nga pamja duket mjaft në formë duke i harruar kështu vitet ...

Read More »

Këngëtares shqiptare i bëhet një propozim i çuditëm!?

Këngëtarja e njohur shqiptare Albulena Ukaj ndonëse është mjaft e dashur me publikun asaj i ofrohen edhe propozime shumë të çuditshme, e një nga to është dhe ky i fundit ku një fans i saj i bën një ofertë që këngëtaren e ka bërë për të qeshur, e për të parë se për çfarë është fjala, mjafton të shikoni fotot…ndërsa ...

Read More »

Bujar Maloku vjen me projekt të ri (Video)

Bujar Maloku me prejardhje nga Ferizaji por që 7 vite jeton dhe vepron në Zvicër, me muzikë ka nisur nga mosha 15 vjeçare duke qenë anëtarë i ansamblit të këngës dhe vallez Kastriotët në Ferizaj që nga viti 2001-2003. Nga viti 2003 ai ka pauzuar në muzikë për të vazhduar karierën si futbollist ku vazhdon edhe më tutje në Zvicër ...

Read More »

Shqiptarja e parë krijon pijen energjike me imazhin e saj (Video)

Ndonëse duket e pabesueshme mirëpo është e vërtetë, një pije energjike që do i bëj konkurencë pikërisht Redbull-it e ndoshta dhe pijeve tjera energjike. BeautyLil esteistja e famshme shqiptare në Zvicër ka vendosur të sfidojë veten edhe në këtë biznes duke prodhuar kështu pijen energjike të famshme me imazhin e saj ashtu si mund të shihet edhe në foto dhe ...

Read More »

Ylli i muzikës shqipe godet në shenjë, kënga për gurbetqarët bëhet hit (Video)

Është emër i njohur, këngëtare e dashur, zë që e pëlqen një publik i tërë prej shumë vitesh. Afërdita Demaku, është zonja e muzikës popullore dhe jo vetëm. Këngëtarja e mirënjohur kosovare ka një agjendë të ngjeshur me mbrëmje, dasma e ahengje, kjo për shkak të interpretimit të mrekullueshëm live, të konfirmuar që në fillim të karrierës së saj. Ndonëse ...

Read More »

Femra e nxehtë si Yllka Xërxa

Anëtarja e Partisë Demokratike në Shqipëri, Grida Duma, është goxha e njohur dhe e vlerësuar në Kosovë. Jo vetëm për faktin që është politikane, por edhe si publiciste dhe një grua ku shumë mirë janë të gërshetuara bukuria dhe mençuria. Idhujtaria nganjëherë shkon deri në atë shkallë sa që të tjerët kërkojnë ngjashmëri me të. Një rast të tillë e ...

Read More »

“Senorita” publikohet nga Dorandd

Ka tash e sa ditë prej kur këngëtari ka paralajmëruar një projekt të ri, e cila sapo u publikua në kanalin YouTube, shkruan lajmi.net. Bëhet fjalë për këngën me titull “Senorita”, të cilën Dorandd e sjell të shoqëruar edhe me videoklip. Kënga me ritme verore u publikua pikërisht në ditën kur këngëtari feston ditëlindjen, e që sot ka mbushur plot ...

Read More »

Një tjetër baladë në duet vjen nga Edita Gashi

Këngëtarja e njohur Edita Gashi ka vendosur që të vijë këtë pranverë me një tjetër këngë të cilën e ka realizuar në zhanrin baladë ndërsa vjen në duet përsëri me këngëtarin Zyber Avdiu. Ka zgjedhur pikërisht zhanrin baladë pasiqë të dy këngëtarët janë kultivues të muzikës live gjë që baladat ju shkojnë së së miri dhe ky bashkëpunim vjen pas ...

Read More »

Dashurie Bilaj fiton `Miss Grand`

Sukses pas suksesi, këngëtarja dhe bukuroshja e njohur Dashurie Bilaj nuk ka të ndalur, pas shumë këngëve dhe sukseseve në spektakle bukurie ajo ka sfiduar vetëm pak ditë më parë edhe një eveniment bukurie duke u shpallur kështu nga organizatorët e evenimentit ‘Miss Grand’ si më e bukura e mbrëmjes, sukses ky që rradhitet në karierën e Dashuries si më ...

Read More »

Arblend Gjocaj godet për herë të dytë, vjen me `1 gotë dashni` (Video)

Është projekti i dytë muzikorë për të por jo edhe i fundit pasiqë ai pritet të shpërthejë me projekte shumë më gjigante të cilat do të shënojnë histori në tregun muzikorë shqiptare. Këngëtari Arblend Gjocaj ka publikuar tashmë projektin e dytë muzikorë të cilin e ka titulluar ‘1 gotë dashni’ me tekst, muzikë dhe orkestrim nga EF Production ndërsa mix ...

Read More »

Rikthehet reperi i famshëm shqiptarë, Vedati vjen me “Real & Fake” (Video)

Repi është bërë muzika me e dëgjuar kohëve të fundit duke kaluar të gjitha zhanret tjera! Ky sukses është falë reperëve të talentuar të tregut shqiptarë! Vedat Koqi është ndër reperët më të talentuar shqiptarë i cili ditë më parë nxorri në treg videoprojektin më të ri të tij të titulluar “Real and Fake”! E kam titulluar kështu sepse muzikës ...

Read More »

Martohet modelja kosovare zbulohen imazhet e dasmës? (Foto)

Bukuroshja kosovare Kaqusha Thaqi është martuar por vetëm në klip e këngë e jo në realitet, bëhet fjalë për projektin muzikorë të këngëtarit Shaqir Cërvadiku i cili projekt ende nuk ka dal në qarkullim ndërsa Kaqusha po luan rolin kryesorë të videoklipit bashkë me një tjetër model. Pamjet të cilat i kemi zbuluar shfaqin Kaqushën një femër shumë të pashme ...

Read More »

Dona Janova, vajza e Afërdita Demakut bëhet hit

A e keni ditur që Dona Janova është vajza e kësaj këngëtare të famshme? Ja hiti i saj… Dona Janova ka qenë e njohur edhe para se ta prezantonte këngën “Rram pam pam”, këngë kjo që tashmë është shndërruar në hit. Dona, u bë e njohur për publikun e gjërë nëpërmjet duetevë me të ëmën, këngëtaren e mirënjohir Afërdita Demaku. ...

Read More »

Njihuni me Leutrim Bajramin, ardhmëria e repit shqiptarë!

Repi është bërë muzika me e dëxhuar kohëve të fundit duke kaluar të gjitha zhandret tjera! Ky sukses është falë reperëve të talentuar të tregut shqiptarë! Leutrim Bajrami anëtar i rep grupit MTM (Mos ta ninë muzic)është ndër reperët më të talentuar i cili ditë më parë nxorri në treg videoprojektin më të ri të tij të titulluar “Benz E ...

Read More »

Atraktive dhe natyrale, njihuni me femrën që i bën konkurencë J.Lo-së

Liberta Spahiu është një nga ato femrat që thjeshtë nuk njohin konkurrencë. E veçantë në stil, karakteristike në bukurinë e saj dhe shtatlartë, Liberta është sinonim i një femre perfekte. Këtë e dëshmojnë edhe fotografitë e saj të fundit të postuara në llogarinë e saj Instagram. Kësaj radhe ajo vjen si një kaçurrele atraktive.

Read More »

Az-M rikthehet me shumë projekte, album solo dhe disa bashkëpunime

Azem Selaci i njohur me emrin artistik Az-M më preardhje nga Vushtria e Kosovës por që në Norvegji jeton qe 25 vite së bashku me familje. Më muzikë ka filluar të meret që nga viti 2008. Ka filluar me një shokun e tij Fitim Hajrizi e së bashku kanë performuar edhe në koncerte në Norvegji bashkë me artistë si Sabri ...

Read More »

Një milion klikime të pastra e jo të bleme, `Dada & Lala` vazhdon suksesin (Video)

Ndonëse këtë pranverë ende nuk ka hedhur në treg ndonjë projekt të ri, këngëtari i njohur Bekim Rexhepi nuk ka të ndalur, tashmë ka nisur sezonin e ahengjeve familjare por shumë IN vazhdojnë të jenë të kërkuara projektet e tij që ka realizuar pak ma herët. Edhe pse nuk ka shumë kohë që ka hedhur në treg projektin ‘Dada&Lala’, kjo ...

Read More »

Bekim Kumanova bën “bum” me klipin e ri “Bum bum”

Disa ditë më parë, artisti i mirënjohur shqiptar Bekim Kumanova, na paralajmëroi se po përgadiste videoklip të ri. Ky projekt sapo u editua i titulluar “Bum bum”, tekstin e Endrit Mumajesit, muzikën e Alfred Sulës dhe me video nga ekipi i produksionit ” InsideMedia” me producent Dashnor Asllanin. Kënga është e dalluar në llojin e saj, falë gërshetimit të talentit ...

Read More »

Ja çfarë ndodhë në klubet e Kosovës, performanca të jashtëzakonshme nga femra seksi (Foto+Video)

Kërcime të nxehta dhe performanca të jashtëzakonshme mund të shihen tek lokale të ndryshme në Kosovë ndërkohë që femra më speciale dhe kërcime që nuk keni parë asnjëherë më parë e që argëtimi është në maksimum mund t’i gjeni tek klubet ‘Shqiponja’ në Kosovë që gjendet në magjistralen Prishtinë-Ferizaj kilometri i 11. Nga fotot dhe videot që kemi siguruar prej ...

Read More »