Argëtim

Klubet e natës në Berlin po kthehen në strehë për njerëzit e pastrehë, gjatë dimrit

Dimri veçse ka arritur dhe Berlini, sikurse shumë vende të tjera pritet të jetë i ftohtë, duke u bërë shpejt një vend tek i cili zakonisht nuk do të donit të qëndronit jashtë, sidomos natën. Por ky shqetësim, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, është më i madh, sidomos për të pastrehët e qytetit. Megjithatë, duke falënderuar një iniciativë, ky ...

Read More »

Kush janë më të lumtur, ato që kanë para apo ata që kanë kohë!?

Paraja mund ta blejë lumturinë në njëfarë forme, por kjo nuk do të thotë që paraja është gjithçka. Një studim i fundit ka zbuluar se njerëzit që e vlerësojnë kohën më shumë sesa partë, janë më të lumtur. Një studim i vitit 2010 ka zbuluar një lidhje mes lumturisë dhe rrogës. Ky studim kishte zbuluar se njerëzit që fitojnë më ...

Read More »

Shefqet Krasniqi kundër hoxhallarëve të Maqedonisë, ja pse! (Foto)

Emisioni Super Sfida, i cili transmetohet në RTK, në vijim do të ketë një befasi për publikun, pasi musafIrët nuk do të jenë të zakontë. Ky emision me natyrë argëtuese dhe garuese, kësaj here të ftuar do të ketë gjashtë hoxhallarë, të cilët do të garojnë në dy grupe kundërshtare. E vecanta tjeter është se hoxhallarët janë 3 nga Kosova ...

Read More »

Superfinalja e “Model Kids” 2017

Televizioni TVR vazhdon traditen e organizimit te “Model Kids” 2017. Superfinalja pritet te organizohet me 21 Gusht 2017.

Read More »

Linda Morina: Edhe une jam me Besë

Së fundëmi në rjetet sociale plas gallata në lidhje me një fotografi ku personi i cili njihet si objekt tallje dhe nënçmimi Linda Morina e që vetes i thotë këngëtare  shfaqet me një shall të lëvizjes Besa. Ajo shkruan : edhe unë jam me Besë. Portali pika.mk mëson nga burime të afërta me Lëvizjen Besa se për këtë fotografi degaraduesja ...

Read More »

Burri ndan gruan pas dasme, arsyeja do ju habisë

Duket e çuditshme, por është e vërtetë! Një martesë në Arabinë Saudite ka zgjatur vetëm dy orë, pasi nusja nuk mbajti fjalën dhe prishi marrëveshjen që kishte bërë me burrin para dasmës. Sapo dhëndri kishte mësuar se gruaja e tij i kishte dërguar miqve të saj foto nga ceremonia, i kishte paraqitur kërkesën për divorc, pasi marrëveshja ishte që askush ...

Read More »

Pse shohim ëndrra?

Ngjarjet e ëndrrave janë shpesh të pamundura, ose nuk kanë gjasa të ndodhin në realitetin fizik: ato janë gjithashtu jashtë kontrollit të ëndërruesit. Përjashtim nga kjo bën ajo që njihet si ëndërrim i kulluar, në të cilën ëndërrimtarët e kuptojnë se janë duke ëndërruar, dhe janë shpesh të aftë të ndryshojnë mjedisin e tyre në ëndërr, dhe kontrollojnë aspekte të ...

Read More »

Prezantuesja e motit “çmend” teleshikuesit (VIDEO)

Prezantueses mjaft seksi e motit Roxana Vancea në një TV në Rumani i ka shpërthyer gjoksi gjatë transmetimit live, teksa po bënte stërvitje duke harruar masën XXL dhe duke fajësuar recipetat…

Read More »